Puchar Grecji: Panathinaikos Ateny - PAOK Saloniki 0-1 (0-1)

12 lutego na Olympiako Stadio Spyros Louis w Atenach odbył się mecz rozgrywek o Puchar Grecji pomiędzy drużynami Panathinaikosu Ateny a PAOK Saloniki. Pojedynek zakończył się zwycięstwem PAOK Saloniki 1-0. Ponieważ w pierwszym spotkaniu także wygrała ta drużyna 2-0, więc to ona wywalczyła awans. Jedynego gola strzelił Karol Świderski.

K. Świderski 12'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedyną bramkę meczu dla PAOK Saloniki zdobył Karol Świderski w 12. minucie.

Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter przyznał kartkę Mauríciowi z PAOK Saloniki. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny PAOK Saloniki.

Drugą połowę jedenastka Panathinaikosu Ateny (”Koniczynki”) rozpoczęła w zmienionym składzie, za Dominika Nagya wszedł Yassin Ayoub. W 56. minucie sędzia ukarał kartką Christosa Donisa, zawodnika ”Koniczynek”.

Trener Panathinaikosu Ateny postanowił zagrać agresywniej. W 59. minucie zmienił pomocnika Tasosa Chatzigiovanisa i na pole gry wprowadził napastnika Juana Pereę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 63. minucie Dimitris Pelkas został zmieniony przez Lazarosa Lamprou. W 70. minucie Ghayas Zahid został zmieniony przez Ioannisa Bouzoukisa, co miało wzmocnić jedenastkę Panathinaikosu Ateny. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Karola Świderskiego na Chubę Akpom w 72. minucie oraz Fernanda Varelę na Ioannisa Michailidisa w tej samej minucie.

Między 79. a 86. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki ”Koniczynkom” i jedną drużynie przeciwnej. W drugiej połowie nie padły gole.

Sverrir Ingi Ingason
79′ Achilleas Poungouras
Fernando Lopes dos Santos Varela86′
Bart Schenkeveld
Diego Biseswar
59′ Tasos Chatzigiovanis
Maurício José da Silveira Júnior44′
56′ Christos Donis
Josip Mišić
86′ Dimitrios Kourmpelis
Dimitris Pelkas63′
70′ Ghayas Zahid
Adelino Andre Vieirinha
Federico Macheda
Dimitris Limnios84′
46′ Dominik Nagy
Omar El Kaddouri
46′ Yassin Ayoub
Anderson Esiti
70′ Ioannis Bouzoukis
Douglas Augusto Soares Gomes
Anuar Mohamed Tuhami
Chuba Akpom72′
59′ Juan José Perea Mendoza
Lazaros Lamprou63′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy Panathinaikosu Ateny obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.