Puchar Grecji: Panaitolikos GFS Agrinio - G.A.S Ialysos 1948 5-1 (0-0)

3 grudnia na Stadio Panetolikou w Agrinio odbyło się starcie rozgrywek o Puchar Grecji pomiędzy drużynami Panaitolikos GFS a G.A.SU Ialysos 1948. Mecz zakończył się zwycięstwem Panaitolikos GFS 5-1. Ponieważ w pierwszym spotkaniu także wygrała ta drużyna 4-0, więc to ona wywalczyła awans.

C. Petavrakis 77'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Drużyna Panaitolikos GFS wygrała aż trzy razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Mimitowi Biaiemu z jedenastki gospodarzy. Była to 45. minuta meczu.

Na drugą połowę zespół Panaitolikos GFS wyszedł w zmienionym składzie, za Rasmusa Sjöstedta, Joan Román weszli Aymen Tahar, Jorge Díaz. Niestety Angelos Chimonettos bramkarz G.A.SU Ialysos 1948 nie mógł kontynuować gry po przerwie. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Apostolosa Androutsos - rezerwowego bramkarza drużyny.

W pierwszych minutach drugiej połowy w jedenastce G.A.SU Ialysos 1948 doszło do zmiany. Christos Petavrakis wszedł za Serginha.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Panaitolikos GFS w 58. minucie spotkania, gdy Admir Bajrovic zdobył pierwszą bramkę.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Panaitolikos GFS, strzelając kolejnego gola. W 60. minucie celnym strzałem popisał się Mimito Biai.

W 61. minucie Ilias Gianniotis został zmieniony przez Pierre'a Sagnę.

W 64. minucie do własnej bramki trafił zawodnik G.A.SU Ialysos 1948 Fiorilo Gelaj.

W 73. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Admir Bajrovic z Panaitolikos GFS. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce G.A.SU Ialysos 1948 doszło do zmiany. Michalis Frangos wszedł za Theodorosa Petrakisa.

Mimo że zespół gości nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 78 ataków oddał tylko trzy celne strzały, to w końcu strzelił długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. W 77. minucie na listę strzelców wpisał się Christos Petavrakis.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na sześć minut przed zakończeniem spotkania wynik ustalił Igor Jovanović.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 5-1.

Angelos Chimonettos46′
 84′ Igor Jovanović
Konstantinos Chimonetos
Georgios Liavas
Theodoros Petrakis74′
Alexandros Parras
Alban Terziu
46′ Rasmus Stellan Sjöstedt
Michalis Avgenikou
Gomes Dalcio
Fiorilo Gelaj 64′ (samob.)
Frederico Fonseca Pires de Almeida Duarte
Giannis Giorgou
 60′ 45′ Atair Mimito Rocha Biai
Kostas Hatzidibas
46′ Joan Roman
Alexandros Natsiopoulos
 58′, 73′ (k.) Admir Bajrovic
Sérgio Filipe Dias Ribeiro50′
61′ Ilias Gianniotis
Markos Maragoudakis
Christopher Knett
Apostolos Androutsos46′
Johan Martial
Theodoros Tripotseris
61′ Pierre Emmanuel Sagna
Michalis Frangos74′
46′ Jorge Luis Díaz Gutiérrez
Vangelis Reklitis
Dimitrios Fytopoulos
Stefanos Martsakis
Adrián Oscar Lucero
Christos Petavrakis50′  77′
46′ Aymen Tahar
Sotirios-Panteleimon Pispas

Jedenastka Panaitolikos GFS zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 11 celnych strzałów.

Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Panaitolikos GFS przyznał jedną żółtą.