Puchar Grecji: OFI FC - AO Kavala 4-0 (1-0)

4 grudnia na Stadio Thódoros Vardinoyánnis w Heraklionie odbył się mecz rozgrywek o Puchar Grecji pomiędzy drużynami OFI FC a AO Kavala. Pojedynek zakończył się zwycięstwem OFI FC 4-0. Ponieważ w pierwszym starciu zwyciężył zespół AO Kavala tylko 2-0, więc awans wywalczyła drużyna OFI FC.

Grecja - Puchar Grecji
2019-12-04 14:00 | Stadion: Stadio Thódoros Vardinoyánnis | Arbiter: S. Koubarakis
João Figueiredo 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Jedenastka OFI FC wygrała aż siedem razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko dwa.

Zespół AO Kavala od początku meczu skupił się na obronie własnej bramki. Przeciwnicy długo próbowali sforsować linię obrony. Wysiłki podejmowane przez jedenastkę OFI FC w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 39. minucie bramkę zdobył Kosmas Tsilianidis.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu OFI FC.

Drużyna AO Kavala ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 51. minucie na listę strzelców wpisał się Juan Neira.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy OFI FC w 55. minucie spotkania, gdy Juan Neira zdobył trzecią bramkę. W 56. minucie Felipe Ferreyra został zastąpiony przez Athanassiosa Dinasa.

Między 56. a 83. minutą, boisko opuścili piłkarze AO Kavala: Georgios Maidanos, Jan Vošahlík, Lazaros Orfanidis, na ich miejsce weszli: Panagiotis Arnaoutoglou, Vasilios Papadopoulos, Pavlos Katharios. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Konstantinosa Giannoulisa, Giorgosa Koutroumbisa zajęli: Anestis Nastos, Vajebah Sakor. W 79. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Vasilisa Gavriilidisa z AO Kavala, a w 85. minucie Nikosa Korovesisa z drużyny przeciwnej.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W 90. minucie wynik ustalił João Figueiredo.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 4-0.

Ioannis Kazantzidis
71′ Konstantinos Giannoulis
Vasilis Koutsoumbas
83′ Giorgos Koutroumbis
Georgios Maidanos56′
85′ Nikos Korovesis
Lazaros Orfanidis71′
Paschalis Staikos
Angelos Papasterianos
 90′ João Vitor Brandão Figueiredo
Angelos Chanti
 51′, 55′ Juan Ángel Neira
Vasilis Gavriilidis79′
Lisandro Semedo
Vangelis Kerthi
56′ Felipe Souza Ferreyra
Jan Vošahlík60′
 39′ Kosmas Tsilianidis
Konstantinos Markopoulos
Giannis Dermitzakis
Giannis Papadopoulos
Konstantinos Kalaitzakis
Panagiotis Arnaoutoglou56′
56′ Athanasios Dinas
Apostolos Stikas
71′ Anestis Nastos
Pavlos Katharios71′
83′ Vajebah Sakor
Okan Suleiman
Dimitris Manos
Dimitris Thomaidis
Vangelis Nikokyrakis
Vasilios Papadopoulos60′

Drużyna OFI FC była w posiadaniu piłki przez 73 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym spotkaniu.

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.