Puchar Grecji: Ergotelis FC - A.O. Trikala 0-1 (0-1)

3 grudnia na Pankritio Stadio w Heraklionie odbył się mecz rozgrywek o Puchar Grecji pomiędzy drużynami Ergotelis FC a Trikali. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Trikali 1-0. Ponieważ w pierwszym starciu także wygrała ta drużyna 3-2, więc to ona wywalczyła awans.

A. Vertsos 7'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć meczów drużyna Ergotelis FC wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo cztery razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedyną bramkę meczu zdobył Angelos Vertsos dla zespołu Trikali. Bramka padła w tej samej minucie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Arthur Bote z jedenastki gospodarzy. Była to 23. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Trikali.

Drugą połowę jedenastka Ergotelis FC rozpoczęła w zmienionym składzie, za Giorgosa Manousakisa, Antoniosa Stathopoulos weszli Manolis Rovithis, Charles Kwateng. W 54. minucie za Lazarosa Eleftheriadisa wszedł Diego Peláez.

W 68. minucie Konstantinos Ikonomou został zmieniony przez Ioannisa Koiliarasa, co miało wzmocnić drużynę Ergotelis FC. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Vasilisa Pelkasa na Haralambosa Ikonomopoulos w 77. minucie oraz Bojana Aleksicia na Aristeidisa Lottasa w tej samej minucie. W doliczonej trzeciej minucie spotkania arbiter pokazał kartkę Giannisowi Dosisowi, piłkarzowi Trikali. W drugiej połowie nie padły gole.

Michalis Zaropoulos
68′ Konstantinos Ikonomou
Michalis Giannitsis
23′ Arthur César Reis Castro
Pantelis Rizogiannis
46′ Giorgos Manousakis
Andreas Tsipras
46′ Antonios Stathopoulos
Antonis Kablionis
68′ Ioannis Koiliaras
Aristeidis Lottas82′
46′ Manolis Rovithis
Christos Niaros
46′ Charles Kwateng
Diego Peláez Silva54′

Przewaga jedenastki Ergotelis FC w posiadaniu piłki była ogromna (70 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.