Puchar Grecji: Asteras Trypolis FC - Platanias FC 3-2 (0-1,0-1)

4 grudnia na Stadio Theodoros Kolokotronis w Tripoli odbyło się starcie rozgrywek o Puchar Grecji pomiędzy drużynami Asterasu Trypolis a Plataniasu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Asterasu Trypolis 3-2. Ponieważ w pierwszym meczu zwyciężyła drużyna Asterasu Trypolis 1-0 rozegrano dogrywkę, po której był wynik 3-1 i awans wywalczył zespół Asterasu Trypolis.

Grecja - Puchar Grecji
2019-12-04 14:00 | Stadion: Stadio Theodoros Kolokotronis | Arbiter: D. Karantonis
Miguel Bianconi 102'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 16 razy. Drużyna Asterasu Trypolis wygrała aż 11 razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko dwa.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W dziewiątej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Vasilisa Karagounisa z Plataniasu, a w 12. minucie Triantafyllosa Pasalidisa z drużyny przeciwnej.

W pierwszych minutach meczu to piłkarze Plataniasu otworzyli wynik. W 14. minucie bramkę zdobył Giannis Loukinas.

W 21. minucie żółtą kartką został ukarany Giannis Loukinas, zawodnik Plataniasu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Plataniasu.

Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu żółtą kartkę dostał Walter Iglesias z Asterasu Trypolis. Drugą połowę zespół Asterasu Trypolis rozpoczął w zmienionym składzie, za Xesca Regisa, Konstantinosa Panagiotou, Giorgosa Antzoulasa weszli Giannis Kotsiras, Eneko Capilla, Luis Fernández.

W 60. minucie Giorgos Kostikos został zastąpiony przez Nilego. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 86. minucie, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Plataniasu: Abdulowi Ouesowi i Tárikowi. W drugiej połowie nie padły bramki.

Giannis Mantzaris
46′ Giorgos Antzoulas
Vasilis Karagounis9′ 116′
Ángel Martínez Ortega
Abdul Rahman Oues86′
46′ Konstantinos Panagiotou
Marios Pourzitidis
12′ Triantafyllos Pasalidis
Kostas Tsamouris
Daniel Suárez García Osorio
Stefanos Papoutsogiannopoulos86′
Franco Bellocq
Chrysostomos Revithopoulos
 91′, 113′ (k.) 46′ Walter Matías Iglesias
Manolis Smirlakis81′
100′ 102′ Juan Manuel Munafo
Giorgos Kostikos60′
Eneko Jauregi Escobar
Matheus Leiria dos Santos109′
46′ Francesc Regis Crespí
Giannis Loukinas  14′ 21′
Antonis Tsiftsis
Stefanos Pentarakis
46′ Giannis Kotsiras
Franko Lamge
Christos Tasoulis
Samouil Niavradakis
46′ Eneko Capilla González
Francisco José Perdomo Borges60′ 98′
102′ 115′ Borja Fernandez Fernandez
Tárik Michel Kedes Boschetti81′ 86′
Panagiotis Tzimas
Thomas Papadopoulos109′
46′  120′ Luis Fernández Teijeiro
Miguel Antonio Bianconi Kohl86′  102′ 105′

Piłkarze gospodarzy w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W pierwszych minutach dogrywki na listę strzelców wpisał się Walter Iglesias.

W 98. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Nili z Plataniasu, a w 100. minucie Juana Munafę z drużyny przeciwnej. W 102. minucie w zespole Asterasu Trypolis doszło do zmiany. Borja Fernandez wszedł za Juana Munafę.

Rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. Bramkę na 1-2 w tej samej minucie zdobył Miguel Bianconi.

Niedługo przed końcem pierwszej części dogrywki sędzia przyznał żółtą kartkę Miguelowi Bianconiemu z drużyny gości. W 109. minucie w zespole Plataniasu doszło do zmiany. Thomas Papadopoulos wszedł za Matheusa.

W 113. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Walter Iglesias z Asterasu Trypolis. W piątej minucie przed zakończnieniem dogrywki żółtą kartkę dostał Borja Fernandez, zawodnik gospodarzy.

W 116. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Vasilis Karagounis z zespołu Plataniasu i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w dziewiątej minucie.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Asterasu Trypolis przyniosły efekt bramkowy. W pierwszej minucie doliczonego czasu dogrywki wynik ustalił Luis Fernández.

W dogrywce obie drużyny zdobyły gole, ale lepszy okazał się Asteras Trypolis zdobywając trzy bramki.

Zespół Asterasu Trypolis był w posiadaniu piłki przez 67 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Zawodnicy gości otrzymali w meczu sześć żółtych kartek i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy cztery żółte.

Jedni i drudzy dokonali po cztery zmiany w drugiej połowie.