Puchar Grecji: Aris Saloniki FC - Atromitos Ateny 0-0

W ćwierćfinale rozgrywek o Puchar Grecji, który rozegrany został 6 lutego, zespół Arisu Saloniki zremisował z Atromitosem 0-0. Pojedynek odbył się na Stadio Harilaou Kleánthis Vikelídis w Salonikach.

Grecja - Puchar Grecji
2020-02-06 18:00 | Stadion: Stadio Harilaou Kleánthis Vikelídis | Arbiter: A. Vatsios
Aris Saloniki FC
Atromitos Ateny
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 24 mecze jedenastka Arisu Saloniki wygrała 12 razy i zanotowała sześć porażek oraz sześć remisów.

Już w pierwszych minutach jedenastka Arisu Saloniki próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Między 20. a 44. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

W 49. minucie kartką został ukarany Alexandros Katranis, piłkarz Atromitosu. W 74. minucie za Rodriga Gala wszedł Javier Umbides.

Na 13 minut przed zakończeniem meczu arbiter przyznał kartkę Apostolosowi Vellios z Atromitosu. W tej samej minucie trener Arisu Saloniki postanowił wzmocnić linię napadu i w 77. minucie zastąpił zmęczonego Daniela Larssona. Na boisko wszedł Fiorin Durmishaj, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Trener Atromitosu postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Georgiosa Ntaviotisa i na pole gry wprowadził napastnika Clarcka N'Sikulu. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

W 82. minucie Thanasis Androutsos został zmieniony przez Madsona, co miało wzmocnić jedenastkę Atromitosu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Brunona Gamę na Nicolása Martíneza. W 84. minucie sędzia pokazał kartkę Madsonowi, zawodnikowi gości.

Alexandros Katranis49′
20′ Francisco Velez
Azer Buszuladżić44′
37′ Lucas Pacheco Affini
Charis Charisis
85′ Bruno Alexandre Vilela Gama
Georgios Ntaviotis77′
77′ Daniel Larsson
Nill De Pauw
85′ Nicolás Martínez
Javier Horacio Umbides74′
Martín Tonso
Clarck N'Sikulu77′
77′ Fiorin Durmishaj
Ronaldo Sani

Przewaga drużyny Arisu Saloniki w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastce nie udało się wygrać meczu. Wyjątkowa nieporadność napastników Atromitosu była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

Drużyna Atromitosu zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy cztery.

Zespół Arisu Saloniki w drugiej połowie wymienił dwóch graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.