Puchar Grecji: Aris Saloniki FC - AEK Ateny 2-2 (0-0,2-1)

24 czerwca na Stadio Harilaou Kleánthis Vikelídis w Salonikach odbyło się starcie rozgrywek o Puchar Grecji pomiędzy drużynami Arisu Saloniki a AEK Ateny. Pojedynek zakończył się remisem 2-2. Ponieważ w pierwszym meczu zwyciężył zespół AEK Ateny 2-1 rozegrano dogrywkę, po której był wynik 0-1 i awans wywalczyła drużyna AEK Ateny.

Grecja - Puchar Grecji
2020-06-24 18:00 | Stadion: Stadio Harilaou Kleánthis Vikelídis | Arbiter: D. Makkelie
M. Livaja 90',102'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 45 razy. Zespół AEK Ateny wygrał aż 25 razy, zremisował 11, a przegrał tylko dziewięć.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę zespół AEK Ateny rozpoczął w zmienionym składzie, za Michalisa Bakakisa wszedł Paulinho. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy w drużynie Arisu Saloniki doszło do zmiany. Daniel Mancini wszedł za Daniela Larssona.

W 54. minucie żółtą kartkę dostał André Simões, piłkarz AEK Ateny.

Wysiłki podejmowane przez zespół Arisu Saloniki w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 57. minucie na listę strzelców wpisał się Daniel Mancini.

W 65. minucie Hélder Lopes zastąpił Niklasa Hulta. W tej samej minucie w drużynie AEK Ateny doszło do zmiany. Christos Albanis wszedł za Daniele Verdego. Trener AEK Ateny postanowił zagrać agresywniej. W 73. minucie zmienił pomocnika Nenada Krstičicia i na pole gry wprowadził napastnika Sergia Araúja. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Aris Saloniki: Javierowi Matilli w 81. i Danielowi Manciniemu w 84. minucie.

Trzeba było trochę poczekać, aby Nicolas Diguiny wywołał eksplozję radości wśród kibiców Arisu Saloniki, zdobywając kolejną bramkę w trzeciej minucie doliczonego czasu meczu pojedynku.

Bramkarz Arisu Saloniki wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w spotkaniu pięć razy, ale nie zachował czystego konta. W szóstej minucie doliczonego czasu meczu gola kontaktowego strzelił Marko Livaja.

Hélder Filipe Oliveira Lopes65′
78′ Ioannis Fetfatzidis
Efstratios Svarnas
81′ Magro Javier Matilla
André Luís Gomes Simões54′ 120′
120′ Lucas Pacheco Affini
Nenad Krstičić73′
97′ Martín Tonso
Petros Mandalos94′ 120′
89′ Bruno Alexandre Vilela Gama
Marko Livaja  90′, 102′ 110′
Brown Ideye Aide
Nelson Oliveira103′ 120′
49′ Daniel Larsson
Daniele Verde65′
Fabian Ehmann
Panagiotis Tsintotas
Daniel Sundgren
Niklas Hult65′
78′ Abou Ba
Žiga Laci
89′  90′ Nicolas Diguiny
Paulo Sérgio Mota46′
Lerin Duarte
Damian Szymański110′
49′  57′ 84′ Daniel Mancini
Christos Albanis65′
97′ Nicolás Martínez
Sergio Ezequiel Araújo73′

W 94. minucie żółtą kartkę obejrzał Petros Mandalos z zespołu gości. Niedługo przed końcem pierwszej części dogrywki w drużynie Arisu Saloniki doszło do zmiany. Nicolás Martínez wszedł za Martína Tonsa.

Zespół gości wyrównał wynik meczu. W 102. minucie Marko Livaja ponownie trafił do bramki zmieniając wynik na 2-2.

Niedługo przed końcem pierwszej części dogrywki żółtą kartkę otrzymał Nélson Oliveira z AEK Ateny. W 110. minucie w drużynie AEK Ateny doszło do zmiany. Damian Szymański wszedł za Marka Livaję. W doliczonej pierwszej minucie dogrywki czerwone kartki dostali: Petros Mandalos (po drugiej żółtej), Nélson Oliveira (po drugiej żółtej) z AEK Ateny.

Dwie minuty później sędzia ukarał żółtą kartką Lucasa Sashę, zawodnika gospodarzy. W tej samej minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał André Simões z drużyny gości i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 54. minucie. Dogrywkę wygrał zespół AEK Ateny który zdobył jedną bramkę.

Arbiter przyznał trzy żółte kartki i trzy czerwone zawodnikom gości, natomiast piłkarzom Arisu Saloniki pokazał trzy żółte.

Drużyna gospodarzy dokonała czterech zmian. Natomiast zespół AEK Ateny dokonał pięciu zmian.