Puchar Grecji: APS Aiolikos Mytilinis - PAS Lamia 1964 0-3 (0-2)

W meczu rozgrywek o Puchar Grecji, który rozegrany został 31 października, jedenastka Aiolikosu przegrała z PAS Lamia 0-3 (0-2). Spotkanie odbyło się na Stadio Kostas Kenteris w Kalloniem.

M. Saliakas 70'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W siódmej minucie arbiter pokazał kartkę Giorgosowi Tsompanellisowi, piłkarzowi Aiolikosu.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników PAS Lamia w 15. minucie spotkania, gdy Lazar Romanić strzelił pierwszego gola. W 27. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Konstantinosa Kritikos z Aiolikosu, a w 38. minucie Vasiliosa Pliatsikasa z drużyny przeciwnej.

Zespół Aiolikosu ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna PAS Lamia, zdobywając kolejną bramkę. W ostatniej minucie pierwszej połowy zmusił do kapitulacji bramkarza Tyronne.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Tyronne'owi z PAS Lamia. Była to 54. minuta starcia. W 58. minucie Fivos Tsipas został zastąpiony przez Arisa Lamprakisa.

Niedługo później trener Aiolikosu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Giorgosa Tsompanellisa. Na boisko wszedł Nikolaos Lazaridis, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Trzeba było trochę poczekać, aby Manolis Saliakas wywołał eksplozję radości wśród kibiców PAS Lamia, strzelając kolejnego gola w 70. minucie pojedynku. W 75. minucie Vasilios Pliatsikas został zmieniony przez Konstantinosa Nikolopoulos, co miało wzmocnić zespół PAS Lamia. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Panagiotisa Katsikisa na Vasilisa Parelisa.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-3.

Konstantinos Theodoropoulos
27′ Konstantinos Kritikos
Kostas Bouloulis
7′ 69′ Giorgos Tsompanellis
Rogerio Conceicao do Rosario69′
Dimitris Bourous
Lucas Ramos De Oliveira
76′ Panagiotis Katsikis
Tyronne Gustavo Del Pino Ramos  45′ 54′ 62′
58′ Fivos Tsipas
Danny Brayhan Bejarano Yañez
69′ Nikolaos Lazaridis
Andreas Vasilogiannis
Giorgos Alagiannis
Alexandros Karagiannis69′
58′ Aris Lamprakis
Konstantinos Nikolopoulos75′
76′ Vasilis Parelis
Anestis Vlachomitros62′

Jedenastka PAS Lamia była w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym starcie.

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.