Reklama

Reklama

Puchar Grecji: AEK Ateny - PAS Lamia 1964 2-0 (0-0)

3 kwietnia w Atenach odbyło się starcie rozgrywek o Puchar Grecji pomiędzy drużynami AEK Ateny i PAS Lamia. Mecz zakończył się zwycięstwem AEK Ateny 2-0.

3 kwietnia  w Atenach odbyło się starcie  rozgrywek o Puchar Grecji pomiędzy drużynami AEK Ateny  i PAS Lamia. Mecz zakończył się zwycięstwem AEK Ateny 2-0.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Drużyna AEK Ateny wygrała aż pięć razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Między 21. a 45. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę drużyna AEK Ateny wyszła w zmienionym składzie, za Rodriga Gala wszedł Viktor Klonaridis. W 56. minucie za Jerónima Barralesa wszedł Denis Epstein.

Reklama

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy AEK Ateny w 63. minucie spotkania, gdy Ezequiel Ponce strzelił pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie.

Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę otrzymał Danny Bejarano z PAS Lamia. W 69. minucie w drużynie PAS Lamia doszło do zmiany. Piti wszedł za Marka Balažicia. W 73. minucie Marko Livaja został zmieniony przez Lucasa Boyégo, co miało wzmocnić zespół AEK Ateny. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Joana Tomása na Facunda Bertoglia.

Na 12 minut przed zakończeniem spotkania sędzia ukarał kartką Christosa Karipidisa, piłkarza PAS Lamia.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W doliczonej pierwszej minucie meczu wynik ustalił Nenad Krstičić.

Dwie minuty później w jedenastce AEK Ateny doszło do zmiany. Alef wszedł za Nenada Krstičicia. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

To był klasyczny mecz do jednej bramki.

Zawodnicy obu drużyn dostali po trzy żółte kartki.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Reklama

Reklama

Reklama