Puchar Grecji: AEK Ateny - Panaitolikos GFS Agrinio 4-0 (2-0)

19 lutego na Olympiako Stadio Spyros Louis w Atenach odbył się mecz rozgrywek o Puchar Grecji pomiędzy drużynami AEK Ateny a Panaitolikos GFS. Starcie zakończyło się zwycięstwem AEK Ateny 4-0. Ponieważ w pierwszym pojedynku padł remis 1-1, awans wywalczyła jedenastka AEK Ateny.

Grecja - Puchar Grecji
2020-02-19 17:15 | Stadion: Olympiako Stadio Spyros Louis | Arbiter: P. Tsagarakis
M. Livaja 88'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 16 razy. Zespół AEK Ateny wygrał aż 11 razy, zremisował dwa, a przegrał tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy AEK Ateny w siódmej minucie spotkania, gdy Nélson Oliveira strzelił pierwszego gola.

W 32. minucie sędzia pokazał kartkę Petrosowi Mandalos, zawodnikowi gospodarzy.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna AEK Ateny, zdobywając kolejną bramkę. Na dziewięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Nenad Krstičić.

W 38. minucie arbiter pokazał kartkę Sergiowi Araújowi z jedenastki gospodarzy.

W 56. minucie sędzia przyznał kartkę Kevinowi z Panaitolikos GFS. W 60. minucie Nélson Oliveira został zmieniony przez Christosa Albanisa.

W 71. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Marka Livaję z AEK Ateny, a w 76. minucie Alexandrosa Malisa z drużyny przeciwnej.

Trzeba było trochę poczekać, aby Christos Albanis wywołał eksplozję radości wśród kibiców AEK Ateny, strzelając kolejnego gola w 78. minucie meczu. W 79. minucie w drużynie AEK Ateny doszło do zmiany. Marios Oikonomou wszedł za Sergia Araúja.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy AEK Ateny w 88. minucie spotkania, gdy Marko Livaja zdobył z karnego czwartą bramkę. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4-0.

Frederico Fonseca Pires de Almeida Duarte
 36′ Nenad Krstičić
Dimitrios Fytopoulos63′
32′ 71′ Petros Mandalos
Atair Mimito Rocha Biai
38′ 79′ Sergio Ezequiel Araújo
Aymen Tahar72′
 88′ (k.) 71′ Marko Livaja
Angelos Tsigaras
 7′ 60′ Nelson Oliveira
Admir Bajrovic68′
Giorgos Athanasiadis
Jesús Fernández Collado
Paulo Sérgio Mota
Juan Ignacio Álvarez Morinigo72′
79′ Marios Oikonomou
Gomes Dalcio
Giannis-Foivos Botos
Anthony Mounier68′
71′ Damian Szymański
Farley Vieira Rosa63′
60′  78′ Christos Albanis
Abiola Adedeji Dauda
Efthymios Christopoulos
Alexandros Kavvadias

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.