Puchar Grecji: AEK Ateny - Olympiakos Pireus 0-1 (0-1)

12 września na Panthessaliko Stadio w Wolos odbył się mecz rozgrywek o Puchar Grecji pomiędzy drużynami AEK Ateny a Olympiakosu Pireus. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Olympiakosu Pireus 1-0, który zdobył Puchar Grecji.

L. Ranđelović 9'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedynego gola meczu strzelił Lazar Ranđelović dla drużyny Olympiakosu Pireus. Bramka padła w tej samej minucie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał André Simões z AEK Ateny. Była to 29. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Olympiakosu Pireus.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 55. minucie, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Petrosowi Mandalos i Vassilisowi Torosidisowi. W 62. minucie Michalis Bakakis został zastąpiony przez Paulinha.

W tej samej minucie trener AEK Ateny postanowił wzmocnić linię napadu i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Daniele Verdego. Na boisko wszedł Christos Albanis, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Od 83. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom AEK Ateny i dwie drużynie przeciwnej. W drugiej połowie nie padły bramki.

Konstantinos Tzolakis
62′ Michalis Bakakis
Ousseynou Ba
Dmytro Czigrinskij
Pape Abou Cissé
90′ Hélder Filipe Oliveira Lopes
Vassilis Torosidis55′ 80′
Efstratios Svarnas
Andreas Bouchalakis
29′ 80′ André Luís Gomes Simões
Mohamed Mady Camara
90′ Nenad Krstičić
Giorgos Masouras84′
55′ Petros Mandalos
Lazar Ranđelović  9′
83′ Marko Livaja
Bruno Felipe Souza da Silva
Nelson Oliveira
Mathieu Valbuena76′
62′ Daniele Verde
Youssef El-Arabi90′
Giorgos Athanasiadis
Bobby Allain
Žiga Laci
Rúben Afonso Borges Semedo80′
62′ Paulo Sérgio Mota
Avraam Papadopoulos
Giannis-Foivos Botos
Ribeiro Dias Cafu76′ 89′
80′ Theodosis Macheras
Konstantinos Fortounis90′
Anel Šabanadžović
El Arabi Soudani
62′ Christos Albanis
Ahmed Hassan Mahgoub

Jeśli drużyna AEK Ateny nie wykorzystała 14 rzutów rożnych w spotkaniu to nie mogła liczyć na zwycięstwo.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze AEK Ateny obejrzeli w meczu pięć żółtych kartek, natomiast ich przeciwnicy trzy.