Puchar Grecji: AEK Ateny - Asteras Trypolis FC 2-0 (2-0)

30 stycznia na Olympiako Stadio Spyros Louis w Atenach odbył się mecz rozgrywek o Puchar Grecji pomiędzy drużynami AEK Ateny a Asterasu Trypolis. Starcie zakończyło się zwycięstwem AEK Ateny 2-0. Ponieważ w pierwszym pojedynku padł remis 1-1, awans wywalczyła jedenastka AEK Ateny.

Grecja - Puchar Grecji
2020-01-30 18:30 | Stadion: Olympiako Stadio Spyros Louis | Arbiter: D. Maloutas
AEK Ateny
Asteras Trypolis FC
2
0
P. Mandalos 14'
C. Albanis 17'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 23 razy. Zespół AEK Ateny wygrał aż 12 razy, zremisował cztery, a przegrał tylko siedem.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 12. minucie Paulinho został zastąpiony przez Michalisa Bakakisa.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy AEK Ateny w 14. minucie spotkania, gdy Petros Mandalos zdobył pierwszą bramkę.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna AEK Ateny, strzelając kolejnego gola. W 17. minucie na listę strzelców wpisał się Christos Albanis.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Asteras Trypolis: Jerónimowi Barralesowi w 25. i Francowi Bellocqowi w 44. minucie. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener AEK Ateny postanowił wzmocnić linię napadu i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Daniele Verdego. Na boisko wszedł Giorgos Giakoumakis, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Między 78. a 84. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry w zespole AEK Ateny doszło do zmiany. Anel Šabanadžović wszedł za Petrosa Mandalos. W drugiej połowie nie padły bramki.

Giannis Kotsiras
12′ Paulo Sérgio Mota
Franco Bellocq44′ 57′
 14′ 84′ 90′ Petros Mandalos
Borja Fernandez Fernandez58′
Damian Szymański
Marc Fernández Gràcia
 17′ Christos Albanis
José Luis Valiente Giménez
80′ Marko Livaja
Jerónimo Barrales25′
70′ Daniele Verde
Eneko Jauregi Escobar66′
Giorgos Athanasiadis
Neophytos Michael
12′ Michalis Bakakis
Giorgos Antzoulas
Konstantinos Stamoulis
Christos Tasoulis
Ioannis Sardelis
Walter Matías Iglesias66′ 78′
90′ Anel Šabanadžović
Adrián Riera Torrecillas58′
Miloš Deletić
Panagiotis Tzimas
70′ Giorgos Giakoumakis
Francesc Regis Crespí57′ 79′

Wyjątkowa nieporadność napastników Asterasu Trypolis była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.