Puchar Grecji: A.O. Trikala - Ergotelis FC 3-2 (0-0)

W spotkaniu rozgrywek o Puchar Grecji, które rozegrane zostało 31 października, zespół Trikali zwyciężył z Ergotelis FC 3-2 (0-0). Starcie odbyło się na Dimotiko Stadio Tríkalon.

G. Iatroudis 70'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na osiem meczów drużyna Ergotelis FC wygrała trzy razy i tyle samo razy przegrywała. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Od pierwszych minut zespół Trikali zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Ergotelis FC była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Drugą połowę zespół Ergotelis FC rozpoczął w zmienionym składzie, za Antoniosa Stathopoulos, Antonisa Alexakisa weszli Giannis Iatroudis, Dimitris Grontis.

Na początku drugiej połowy piłkarze Trikali nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 54. minucie Lazaros Eleftheriadis dał prowadzenie swojej jedenastce.

W 63. minucie Andreas Stamatis został zastąpiony przez Andreasa Tsiprasa.

W 69. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Trikali Andreas Tsipras.

Prawie natychmiast Giannis Iatroudis wywołał eksplozję radości wśród kibiców Ergotelis FC, strzelając kolejnego gola w 70. minucie spotkania. Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 79. minucie, w drużynie Ergotelis FC za Iliasa Tselios wszedł Oresti Kacurri, a w zespole Trikali Pantelis Rizogiannis zmienił Konstantinosa Tegousisa. Na dziewięć minut przed zakończeniem starcia na listę strzelców wpisał się Diego Peláez.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Trikali przyniosły efekt bramkowy. W 89. minucie wynik ustalił Andreas Tsipras.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-2.

Konstantinos Ikonomou
 54′ Lazaros Eleftheriadis
Giorgos Manousakis
79′ Pantelis Rizogiannis
Antonios Stathopoulos46′
63′ Andreas Stamatis
Ilias Tselios79′
Michalis Zaropoulos
Dimitris Katsimitros
79′ Konstantinos Tegousis
Christos Batzios
Antonis Tsiaras
Dimitris Grontis46′
63′  89′ 69′ (samob.) Andreas Tsipras
Giannis Iatroudis46′  70′
 81′ (k.) Diego Peláez Silva
Oresti Kacurri79′

Joseph Isiah Efford

Charles Kwateng

Drużyna Trikali zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała dziewięć celnych strzałów.

Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Jedenastka Trikali w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.