PAS Lamia 1964 - PAS Giannina FC 0-1 (0-0). Liga grecka - 12. kolejka Super League 1

6 grudnia na Panthessaliko Stadio w Wolos odbył się pojedynek 12. kolejki greckiej Super League 1 pomiędzy drużynami PAS Lamia i PAS-u Giannina. Mecz zakończył się zwycięstwem PAS-u Giannina 1-0. Na stadionie stawiło się 78 widzów.

12. kolejka Grecja - Super League 1
2021-12-06 18:30 | Stadion: Panthessaliko Stadio | Widzów: 78 | Arbiter: Anastasios Papapetrou
PAS Lamia 1964
PAS Giannina FC
0
1
M. Saliakas 54'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Jedenastka PAS Lamia wygrała dwa razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko raz.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Adamowi Tzanetopoulos z PAS Lamia. Była to 38. minuta meczu.

Jedynego gola meczu strzelił Manolis Saliakas dla drużyny PAS-u Giannina. Bramka padła w tej samej minucie. W 59. minucie za Cristophera Núñeza wszedł Christos Eleftheriadis.

W następstwie utraty gola trener PAS Lamia postanowił zagrać agresywniej. W 60. minucie zmienił pomocnika Nikosa Tsoukalos i na pole gry wprowadził napastnika Bachanę Arabulego, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 65. minucie w drużynie PAS Lamia doszło do zmiany. Giorgos Manousakis wszedł za Tyronne'a. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Zisisowi Karachalios z zespołu PAS-u Giannina.

Chwilę później trener PAS-u Giannina postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 73. minucie na plac gry wszedł Alexandros Lolis, a murawę opuścił Fabricio Brener. W 79. minucie Ángel Martínez został zmieniony przez Giorgosa Saramantasa, a za Konstantinosa Provydakisa wszedł na boisko Ioannis Skondras, co miało wzmocnić jedenastkę PAS Lamia. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Juana Pereę na Angelosa Liasosa w 90. minucie. W 84. minucie kartką został ukarany Giorgos Saramantas, zawodnik PAS Lamia.

Jurij Łodygin
79′ Konstantinos Provydakis
Manolis Saliakas  54′
Daniel Adejo
Rodrigo Nahuel Erramuspe
38′ Adam Tzanetopoulos
Giannis Kargas
79′ Ángel Martínez Ortega
Marvin Peersman
Savvas Gentsoglou
Zisis Karachalios69′
59′ Cristopher Antonio Núñez González
Jan-Marc Schneider
Lazar Romanić
Fabricio Brener73′
Danny Brayhan Bejarano Yañez
Juan Domínguez Lamas
65′ Tyronne Gustavo Del Pino Ramos
Juan José Perea Mendoza90′
60′ Nikos Tsoukalos
Giannis Rizos
79′ 84′ Giorgos Saramantas
Angelos Liasos90′
79′ Ioannis Skondras
Stefanos Siontis
Loukas Vyntra
Alexis Triadis
59′ Christos Eleftheriadis
Panagiotis Triadis
60′ Bachana Arabuli
Alexandros Lolis73′
65′ Giorgos Manousakis

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter przyznał dwie żółte kartki piłkarzom PAS Lamia, natomiast zawodnikom PAS-u Giannina pokazał jedną.

Drużyna PAS Lamia w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół PAS-u Giannina w drugiej połowie dokonał dwóch zmian.