PAS Lamia 1964 - Olympiakos Pireus 1-2 (0-2). Liga grecka - 2. kolejka Super League 1

19 września na Dimotiko Athlitiko Kentro Lamias odbyło się spotkanie 2. kolejki greckiej Super League 1 pomiędzy drużynami PAS Lamia i Olympiakos Pireus. Starcie zakończyło się zwycięstwem Olympiakos Pireus 2-1. Na stadionie stawiło się 923 widzów.

2. kolejka Grecja - Super League 1
2021-09-19 19:30 | Stadion: Dimotiko Athlitiko Kentro Lamias | Widzów: 923 | Arbiter: Aristotelis Diamantopoulos
A. Bouchalakis 32'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Zespół Olympiakos Pireus wygrał aż osiem razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Olympiakos Pireus w 12. minucie spotkania, gdy Pape Cissé zdobył pierwszą bramkę. Bramka padła po podaniu Mathieu Valbueny.

Drużyna PAS Lamia ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, strzelając kolejnego gola. W 32. minucie na listę strzelców wpisał się Andreas Bouchalakis. Sytuację bramkową stworzył Aguibou Camara.

W 40. minucie Ioannis Skondras zastąpił Loukasa Vyntrę. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Lazar Romanić z PAS Lamia. Była to 42. minuta meczu. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 62. minucie Mathieu Valbuena został zmieniony przez Pierre'a Malonga, co miało wzmocnić drużynę Olympiakos Pireus. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Tyronne'a na Georgiosa Manousos oraz Giorgosa Manousakisa na Christosa Eleftheriadisa. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę obejrzał Kyriakos Mazoulouxis z jedenastki gospodarzy.

Piłkarze PAS Lamia w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 72. minucie wynik ustalił Anastasios Karamanos. Przy strzeleniu gola asystował Lazar Romanić.

Zespołowi PAS Lamia zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Olympiakos Pireus.

Tomasz Vaclik
40′ Ioannis Skondras
Michał Karbownik83′
70′ Kyriakos Mazoulouxis
Mohamed Mady Camara84′
65′ Giorgos Manousakis
Henry Chukwuemeka Onyekuru76′
42′ Lazar Romanić
Aguibou Camara77′
84′ Theofanis Tzandaris
Andreas Bouchalakis  32′
65′ Tyronne Gustavo Del Pino Ramos
Mathieu Valbuena62′
 72′ Anastasios Karamanos
Avraam Papadopoulos
40′ Loukas Vyntra
Thanasis Androutsos83′
65′ Christos Eleftheriadis
Pierre Kunde Malong62′
84′ Savvas Gentsoglou
Giorgos Masouras
Vasilios Troumpoulos
Marcos Paulo Mesquita Lopes76′
65′ Georgios Manousos
Vasilios Sourlis84′
Anestis Vlachomitros
Marios Vrousai77′

Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom PAS Lamia pokazał dwie żółte.

Jedenastka PAS Lamia wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.