PAS Lamia 1964 - AEK Ateny 0-1 (0-1). Liga grecka - 16. kolejka Super League 1

11 stycznia na Dimotiko Athlitiko Kentro Lamias odbył się mecz 16. kolejki greckiej Super League 1 pomiędzy drużynami PAS Lamia i AEK Ateny. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem AEK Ateny 1-0.

16. kolejka Grecja - Super League 1
2021-01-11 18:30 | Stadion: Dimotiko Athlitiko Kentro Lamias | Arbiter: Aristomenis Koutsiaftis
PAS Lamia 1964
AEK Ateny
0
1
K. Ansarifard 9'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Drużyna AEK Ateny wygrała aż pięć razy, zremisowała dwa, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedynego gola meczu strzelił Karim Ansarifard dla drużyny AEK Ateny. Bramka padła w tej samej minucie. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom PAS Lamia: Lazarowi Romaniciowi w 25. i Theodorosowi Vasilakakisowi w 44. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu AEK Ateny.

W 53. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Emanuel Insúa osłabiając tym samym drużynę gości. W 57. minucie Christos Albanis został zmieniony przez Héldera Lopesa.

W 59. minucie w zespole PAS Lamia doszło do zmiany. Miloš Deletić wszedł za Konstantinosa Provydakisa. W tej samej minucie w drużynie PAS Lamia doszło do zmiany. Theofanis Tzandaris wszedł za Danny'ego Bejarana. W tej samej minucie trener PAS Lamia postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Bachana Arabuli, a murawę opuścił Theodoros Vasilakakis.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu w zespole AEK Ateny doszło do zmiany. Konstantinos Galanopoulos wszedł za Petrosa Mandalos. Trener AEK Ateny wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Nélsona Oliveirę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Karim Ansarifard. Między 63. a 74. minutą, boisko opuścili piłkarze PAS Lamia: Lazar Romanić, Theódór Bjarnason, na ich miejsce weszli: Tyronne, Guga Palavandishvili. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Muamera Tankovica, Jewhena Szachowa zajęli: Marko Livaja, Nenad Krstičić.

W 66. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Theofanisa Tzandarisa z PAS Lamia, a w 68. minucie Nélsona Oliveirę z drużyny przeciwnej. W drugiej połowie nie padły bramki.

Emanuel Mariano Insúa Zapata53′
59′ Danny Brayhan Bejarano Yañez
Jewhen Szachow69′
59′ Konstantinos Provydakis
Christos Albanis57′
25′ 63′ Lazar Romanić
Muamer Tankovic69′
74′ Theódór Elmar Bjarnason
André Luís Gomes Simões
44′ 59′ Theodoros Vasilakakis
Hélder Filipe Oliveira Lopes57′
74′ Guga Palavandishvili
Vedad Radonja
59′ 66′ Theofanis Tzandaris
Konstantinos Galanopoulos62′
59′ Bachana Arabuli
Nenad Krstičić69′
Kostas Bouloulis
Theodosis Macheras
63′ Tyronne Gustavo Del Pino Ramos
Marko Livaja69′
59′ Miloš Deletić
Nelson Oliveira63′ 68′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy AEK Ateny otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy trzy żółte.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.