PAS Giannina - Panaitolikos GFS 0-1 (0-1). Liga grecka - 5. kolejka Super League 1

W meczu 5. kolejki greckiej Super League 1, który rozegrany został 24 kwietnia, zespół PAS-u Giannina przegrał z Panaitolikos GFS 0-1 (0-1). Spotkanie odbyło się na Stadio Zosimades w Janinie.

Hélder Barbosa 20'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 16 pojedynków zespół Panaitolikos GFS wygrał pięć razy i tyle samo razy przegrywał. Sześć meczów zakończyło się remisem.

Już w pierwszych minutach jedenastka PAS-u Giannina próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną bramkę meczu dla Panaitolikos GFS zdobył Hélder Barbosa w 20. minucie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Dálcio.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom PAS Giannina: Christosowi Eleftheriadisowi w 37. i Stavrosowi Piliosowi w 42. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Panaitolikos GFS.

Na drugą połowę zespół PAS-u Giannina wyszedł w zmienionym składzie, za Antoniosa Oikonomopoulos wszedł Sandi Križman. Trener PAS-u Giannina postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 64. minucie na plac gry wszedł Vladyslav Naumets, a murawę opuścił Christos Eleftheriadis.

W tej samej minucie Juan Domínguez został zastąpiony przez Giorgosa Pamlidisa. W tej samej minucie w drużynie PAS-u Giannina doszło do zmiany. Georgios Doumtsis wszedł za Fabricia Brenera. A kibice Panaitolikos GFS nie mogli już doczekać się wprowadzenia Aymena Tahara. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Frederico Duarte.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Giannisowi Kargasowi z zespołu gospodarzy. Była to 76. minuta meczu. W drugiej połowie nie padły gole.

Christopher Knett
46′ Antonios Oikonomopoulos
Georgios Manthatis79′
76′ Giannis Kargas
Hélder Jorge Leal Rodrigues Barbosa  20′
42′ Stavros Pilios
Frederico Fonseca Pires de Almeida Duarte72′
64′ Juan Domínguez Lamas
Delvin Ndinga
37′ 64′ Christos Eleftheriadis
Javier Osvaldo Mendoza85′
64′ Fabricio Brener
Elías Iván Pereyra
64′ Vladyslav Naumets
Joaquín Arzura
64′ Georgios Doumtsis
Aymen Tahar72′
46′ Sandi Križman
Gboly Ariyibi
Alexandros Lolis
Nikolaos Karelis85′
64′ Giorgos Pamlidis
Nicolás Mario Mazzola79′

Przewaga jedenastki PAS-u Giannina w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie ukarał piłkarzy Panaitolikos GFS żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał trzy żółte.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy w drugiej połowie.