PAS Giannina FC - PAS Lamia 1964 1-2 (1-0). Liga grecka - 3. kolejka Super League 1

W meczu 3. kolejki greckiej Super League 1, który rozegrany został 12 kwietnia, jedenastka PAS-u Giannina przegrała z PAS Lamia 1-2 (1-0). Spotkanie odbyło się na Stadio Zosimades w Janinie.

M. Deletić 82'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników PAS-u Giannina w 10. minucie spotkania, gdy Fabricio Brener zdobył pierwszą bramkę.

W 23. minucie Marvin Peersman został zmieniony przez Stavrosa Piliosa. W 42. minucie sędzia pokazał kartkę Danielowi Adejowi z PAS Lamia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu PAS-u Giannina.

Piłkarze gości otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 47. minucie gola wyrównującego strzelił Adam Tzanetopoulos. Sytuację bramkową stworzył Miloš Deletić.

W 49. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Alexandrosa Kartalisa z PAS-u Giannina, a w 56. minucie Miloša Deleticia z drużyny przeciwnej. Trener PAS-u Giannina postanowił zagrać agresywniej. W 63. minucie zmienił obrońcę Alexandrosa Kartalisa i na pole gry wprowadził napastnika Giorgosa Pamlidisa, który w bieżącym sezonie ma na koncie siedem bramek. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie w zespole PAS-u Giannina doszło do zmiany. Manolis Saliakas wszedł za Antoniosa Oikonomopoulos.

Niedługo później trener PAS Lamia postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 76. minucie na plac gry wszedł Theodoros Vasilakakis, a murawę opuścił Theódór Bjarnason. Na 11 minut przed zakończeniem pojedynku sędzia pokazał kartkę Danny'emu Bejaranowi, zawodnikowi gości.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę PAS Lamia przyniosły efekt bramkowy. W 82. minucie wynik ustalił Miloš Deletić. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Asystę przy bramce zanotował Theodoros Vasilakakis.

W 84. minucie Christos Eleftheriadis został zmieniony przez Angelosa Liasosa, a za Fabricia Brenera wszedł na boisko Pavlos Grosdanis, co miało wzmocnić jedenastkę PAS-u Giannina. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Miloša Deleticia na Gugę Palavandishvili. W doliczonej drugiej minucie starcia kartkę obejrzał Devis Epassy z drużyny gości. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-2.

Devis Rogers Epassy Mboka90′
63′ Antonios Oikonomopoulos
Daniel Adejo42′
Epaminondas Pantelakis
Loukas Vyntra
Rodrigo Nahuel Erramuspe
Adam Tzanetopoulos  47′
23′ Marvin Peersman
Danny Brayhan Bejarano Yañez79′
Edwin Fabry Castro Barros
Ioannis Skondras
 10′ 84′ Fabricio Brener
Ángel Martínez Ortega
84′ Christos Eleftheriadis
Theofanis Tzandaris
Juan Domínguez Lamas
Theódór Elmar Bjarnason76′
49′ 63′ Alexandros Kartalis
Konstantinos Provydakis
84′ Pavlos Grosdanis
Giorgos Saramantas
84′ Angelos Liasos
Valentinos Vlachos
63′ Manolis Saliakas
Tyronne Gustavo Del Pino Ramos
Alexandros Lolis
Francisco Medina Luna
63′ Giorgos Pamlidis
Guga Palavandishvili89′
23′ Stavros Pilios
Theodoros Vasilakakis76′

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom PAS Lamia przyznał cztery.

Zespół gospodarzy wymienił pięciu zawodników. Natomiast jedenastka PAS Lamia w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.