PAS Giannina FC - Panathinaikos Ateny 1-0 (1-0). Liga grecka - 2. kolejka Super League 1

W spotkaniu 2. kolejki greckiej Super League 1, które rozegrane zostało 18 września, drużyna PAS-u Giannina wygrała z Panathinaikos Ateny 1-0 (1-0). Mecz na Stadio Zosimades w Janinie obejrzało 2 726 widzów.

2. kolejka Grecja - Super League 1
2021-09-18 19:30 | Stadion: Stadio Zosimades | Widzów: 2726 | Arbiter: Ioannis Papadopoulos
PAS Giannina FC
Panathinaikos Ateny
1
0
M. Gardawski 5'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 24 razy. Zespół Panathinaikos Ateny (”Koniczynki”) wygrał aż 16 razy, zremisował pięć, a przegrał tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy PAS-u Giannina w piątej minucie spotkania, gdy Michał Gardawski strzelił pierwszego gola. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Juan Perea.

W 22. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Zvonimira Šarliję z ”Koniczynek”, a w 37. minucie Pedro Condego z drużyny przeciwnej. W 42. minucie za Pedro Condego wszedł Ahmad Mendes. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu PAS-u Giannina.

Trener Panathinaikos Ateny postanowił zagrać agresywniej. W 56. minucie zmienił pomocnika Ramona Lundqvista i na pole gry wprowadził napastnika Fotisa Ioannidisa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Carlosowi Carlitosowi i Jurijowi Łodyginowi.

W 70. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Lucas Villafáñez, Sebastián Palacios, a na ich miejsce weszli Maurício, Aitor Cantalapiedra. W tej samej minucie trener PAS-u Giannina postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Zisisa Karachalios. Na boisko wszedł Stefanos Siontis, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 79. minucie Mateus Vital został zmieniony przez Tasosa Chatzigiovanisa, a za Carlosa Carlitosa wszedł na boisko Federico Macheda, co miało wzmocnić drużynę Panathinaikos Ateny. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ahmada Mendesa na Nicolae Milinceanu.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom PAS Giannina: Michałowi Gardawskiemu w 80. i Manolisowi Saliakasowi w 84. minucie. W drugiej połowie nie padły bramki.

Perea Mendoza
61′ Jurij Łodygin
Sokratis Dioudis
84′ Manolis Saliakas
Juan Carlos Perez Lopez
70′ Zisis Karachalios
Ruben Salvador Perez Del Marmol
Jan-Marc Schneider
Aitor Cantalapiedra Fernández70′
 5′ 80′ Michał Gardawski
Mateus da Silva Vital Assumpção79′
Juan Domínguez Lamas
Maurício José da Silveira Júnior70′
37′ 42′ Pedro Pérez Conde
Tasos Chatzigiovanis79′
70′ Stefanos Siontis
Lucas Martín Villafáñez70′
Alexandros Lolis
Fotis Ioannidis56′
42′ 86′ Ahmad Mendes Moreira
Federico Macheda79′
86′ Nicolae Milinceanu
Sebastián Alberto Palacios70′

Przewaga jedenastki Panathinaikos Ateny w posiadaniu piłki była ogromna (71 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, natomiast w drugiej trzy. ”Koniczynki” otrzymały w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostały tyle samo.

Zespół PAS-u Giannina wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.