PAS Giannina FC - Asteras Trypolis FC 2-2 (1-1). Liga grecka - 13. kolejka Super League 1

W spotkaniu 13. kolejki greckiej Super League 1, które rozegrane zostało 21 grudnia, zespół PAS-u Giannina zremisował z Asterasem Trypolis 2-2 (1-1). Mecz odbył się na Stadio Zosimades w Janinie.

Luis Fernández 84'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Zespół Asterasu Trypolis wygrał aż dziewięć razy, zremisował sześć, a przegrał tylko pięć.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W ósmej minucie Edwin Castro zastąpił Stefanosa Siontisa.

Nagle piłkarze PAS-u Giannina nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 23. minucie na listę strzelców wpisał się Giorgos Pamlidis. Bramka padła po podaniu Marvina Peersmana.

Kilka chwil później okazało się, że wysiłki podejmowane przez zespół Asterasu Trypolis w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 34. minucie Juan Munafo wyrównał wynik meczu. Asystę przy golu zanotował Adrián Riera.

Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy w zespole Asterasu Trypolis doszło do zmiany. José Valiente wszedł za Waltera Iglesiasa. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 46. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę José Valiente'owi z drużyny gości. Na drugą połowę zespół PAS-u Giannina wyszedł w zmienionym składzie, za Vladyslava Naumetsa wszedł Jean-Baptiste Leo.

W 54. minucie czerwoną kartkę obejrzał Stefanos Siontis, tym samym drużyna gospodarzy musiała prawie całą drugą połowę grać w dziesiątkę, mimo to zdołała jeszcze poprawić wynik. W 57. minucie żółtą kartkę dostał Jerónimo Barrales, zawodnik Asterasu Trypolis. Po chwili trener PAS-u Giannina postanowił bronić wyniku. W 63. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Christosa Eleftheriadisa wszedł Epaminondas Pantelakis, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie PAS-u Giannina utrzymać remis. Mimo postawienia na obronę drużynie PAS-u Giannina udało się strzelić gola i wygrać.

W tej samej minucie w zespole PAS-u Giannina doszło do zmiany. Angelos Liasos wszedł za Giorgosa Pamlidisa. Trener Asterasu Trypolis postanowił zagrać agresywniej. W 74. minucie zmienił pomocnika Adriána Rierę i na pole gry wprowadził napastnika Luisa Fernándeza, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W tej samej minucie w drużynie Asterasu Trypolis doszło do zmiany. Léo Tilica wszedł za Xesca Regisa.

Dopiero w drugiej połowie Luis Fernández wywołał eksplozję radości wśród kibiców Asterasu Trypolis, zdobywając kolejną bramkę w 84. minucie starcia. Przy strzeleniu gola pomógł Federico Álvarez.

Na pięć minut przed zakończeniem pojedynku w zespole PAS-u Giannina doszło do zmiany. Manolis Saliakas wszedł za Antoniosa Oikonomopoulos. W 86. minucie żółtą kartkę otrzymał Federico Álvarez z Asterasu Trypolis.

Piłkarze PAS-u Giannina otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W tej samej minucie gola wyrównującego strzelił Sandi Križman.

W samej końcówce meczu w drużynie Asterasu Trypolis doszło do zmiany. Eneko Capilla wszedł za Sitę. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w pierwszej minucie doliczonego czasu gry, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Antonisowi Tsiftsisowi i Eleftheriosowi Choutesiotisowi. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-2.

Križman
90′ Eleftherios Choutesiotis
Nikos Papadopoulos
85′ Antonios Oikonomopoulos
Federico Hernán Álvarez85′
8′ Edwin Fabry Castro Barros
Walter Matías Iglesias40′
63′ Christos Eleftheriadis
Francesc Regis Crespí74′
Juan Domínguez Lamas
Andrés Pascual Santoja89′
46′ Vladyslav Naumets
Juan Manuel Munafo  34′
 23′ 63′ Giorgos Pamlidis
Adrián Riera Torrecillas74′
 86′ Sandi Križman
Jerónimo Barrales57′
Vasilis Athanasiou
Antonis Tsiftsis90′
63′ Epaminondas Pantelakis
Rubén García Canales
Fabricio Brener
Triantafyllos Pasalidis
63′ Angelos Liasos
Christos Tasoulis
85′ Manolis Saliakas
Eneko Capilla González89′
8′ 54′ Stefanos Siontis
Borja Fernandez Fernandez
Georgios Doumtsis
José Luis Valiente Giménez40′ 46′
46′ Jean-Baptiste Leo
Leonardo Costa Silva74′
Stavros Pilios
Luis Fernández Teijeiro74′  84′

Zawodnicy PAS-u Giannina obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy cztery żółte.

Drużyna PAS-u Giannina dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół gości dokonał czterech zmian.