PAS Giannina FC - Apollon Smirnis FC 0-2 (0-1). Liga grecka - 6. kolejka Super League 1

19 maja na Stadio Zosimades w Janinie odbył się mecz 6. kolejki greckiej Super League 1 pomiędzy drużynami PAS-u Giannina i Apollonu Smirnis. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Apollonu Smirnis 2-0.

A. Dauda 57'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na osiem pojedynków drużyna Apollonu Smirnis wygrała cztery razy i tyle samo razy przegrywała. Żaden mecz nie zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Wysiłki podejmowane przez zespół Apollonu Smirnis w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 31. minucie Marc Fernández dał prowadzenie swojej jedenastce. Sytuację bramkową stworzył Leonidas Rossi.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Diamantisowi Houhoumisowi z Apollonu Smirnis. Była to 39. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Apollonu Smirnis.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Apollonu Smirnis, strzelając kolejnego gola. W 57. minucie wynik na 0-2 podwyższył Abiola Dauda. Bramka padła po podaniu Diamantisa Houhoumisa.

W 58. minucie Pavlos Grosdanis zastąpił Alexisa Triadisa. Niestety w tej samej minucie meczu Eleftherios Choutesiotis bramkarz PAS-u Giannina z powodu kontuzji musiał opuścić boisko. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Vasilisa Athanasiou - rezerwowego bramkarza zespołu. W 59. minucie arbiter pokazał kartkę Dominguesowi, zawodnikowi Apollonu Smirnis.

Trener Apollonu Smirnis wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Ioannisa Varkasa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Marc Fernández. W 89. minucie kartkę dostał Marvin Peersman z jedenastki gospodarzy. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-2.

Križman
58′ Eleftherios Choutesiotis
Karlo Bručić
89′ Marvin Peersman
Diamantis Houhoumis39′
Edwin Fabry Castro Barros
Anastasios Lagos
Alexandros Lolis
Marc Fernández Gràcia  31′ 72′
58′ Pavlos Grosdanis
Leonidas Rossi90′
72′ Stavros Pilios
Fatjon Andoni
Giorgos Pamlidis
Thomás Jaguaribe Bedinelli86′
Sandi Križman
Abiola Adedeji Dauda  57′ 85′
58′ Vasilis Athanasiou
Nikos Giannakopoulos
Jurij Łodygin
Antonios Rigopoulos90′
72′ Christos Eleftheriadis
Ritchie Kitoko86′
58′ Alexis Triadis
Nikolaos Ioannidis85′

Georgios Rodis

Ioannis Varkas72′

Zespół Apollonu Smirnis zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom PAS-u Giannina, natomiast zawodnikom gości pokazał dwie.

Drużyna PAS-u Giannina w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała czterech zmian.