PAS Giannina FC - AEK Ateny 1-2 (1-1). Liga grecka - 11. kolejka Super League 1

27 listopada na Stadio Zosimades w Janinie odbył się mecz 11. kolejki greckiej Super League 1 pomiędzy drużynami PAS-u Giannina i AEK Ateny. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem AEK Ateny 2-1. Na stadionie stawiło się 2 439 widzów.

11. kolejka Grecja - Super League 1
2021-11-27 18:30 | Stadion: Stadio Zosimades | Widzów: 2439 | Arbiter: Dimitrios Karantonis
Y. Shakhov 90'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Drużyna AEK Ateny wygrała aż 12 razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Tuż po rozpoczęciu meczu zespół PAS-u Giannina trafił do bramki rywala. W piątej minucie Rodrigo Erramuspe dał prowadzenie swojej drużynie z karnego.

Piłkarze AEK Ateny nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W dziewiątej minucie na listę strzelców wpisał się Noureddine Amrabat.

W 11. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Zisisa Karachalios z PAS-u Giannina, a w 33. minucie Ognjena Vranjesza z drużyny przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Drugą połowę jedenastka PAS-u Giannina rozpoczęła w zmienionym składzie, za Nicolae Milinceanu wszedł Alexandros Lolis. W 50. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Damiana Szymańskiego z AEK Ateny, a w 52. minucie Fabricia Brenera z drużyny przeciwnej.

Po chwili trener AEK Ateny postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Karim Ansarifard, a murawę opuścił Damian Szymański. A trener PAS-u Giannina wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Ahmada Mendesa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Fabricio Brener. W 69. minucie za Stevena Zubera wszedł Levi Garcia.

W 79. minucie Petros Mantalos został zmieniony przez Jewhena Szachowa, a za Clémenta Michelina wszedł na boisko Lazaros Rota, co miało wzmocnić jedenastkę AEK Ateny. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jana-Marca Schneidera na Epaminondasa Pantelakisa. Na dwie minuty przed zakończeniem pojedynku kartkę dostał Juan Perea, zawodnik PAS-u Giannina.

Dopiero pod koniec meczu Jewhen Szachow wywołał eksplozję radości wśród kibiców AEK Ateny, zdobywając kolejną bramkę w 90. minucie starcia. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-2.

Clément Jerome Michelin79′
 5′ (k.) Rodrigo Nahuel Erramuspe
Ognjen Vranjesz33′
Giannis Kargas
Gerasimos Mitoglou
Marvin Peersman
Milad Mohammadi Keshmarzi
11′ Zisis Karachalios
Damian Szymański50′ 60′
84′ Jan-Marc Schneider
Noureddine Amrabat  9′
52′ 69′ Fabricio Brener
Steven Zuber69′
Juan Domínguez Lamas
André Luís Gomes Simões
46′ Nicolae Milinceanu
Petros Mantalos79′
88′ Juan José Perea Mendoza
Sergio Ezequiel Araújo
Vasilis Soulis
Panagiotis Tsintotas
Dimitris Karagiannis
Lazaros Rota79′
84′ Epaminondas Pantelakis
Karim Ansarifard60′
46′ Alexandros Lolis
Levi Samuel Garcia69′
69′ Ahmad Mendes Moreira
Michalis Kosidis

Zespół AEK Ateny był w posiadaniu piłki przez 69 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Piłkarze PAS-u Giannina dostali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Drużyna PAS-u Giannina w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.