PAOK Saloniki - PAS Lamia 1964 4-0 (1-0). Liga grecka - 23. kolejka Super League 1

21 lutego na Stadio Toumbas w Salonikach odbyło się spotkanie 23. kolejki greckiej Super League 1 pomiędzy drużynami PAOK Saloniki i PAS Lamia. Starcie zakończyło się zwycięstwem PAOK Saloniki 4-0. Przy jednej z bramek asystę zaliczył Karol Świderski.

A. Živković 66'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Zespół PAOK Saloniki wygrał aż siedem razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy PAOK Saloniki w 18. minucie spotkania, gdy Abdul Baba zdobył pierwszą bramkę. Sytuację bramkową stworzył Christos Tzolis.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki PAOK Saloniki.

Drugą połowę drużyna PAS Lamia rozpoczęła w zmienionym składzie, za Adamę Ba wszedł Anestis Vlachomitros.

Zespół PAS Lamia ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 48. minucie na listę strzelców wpisał się Christos Tzolis. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Andrija Żivković.

W 52. minucie Manjrekar James został zmieniony przez Giorgosa Saramantasa.

Prawie natychmiast Amr Warda wywołał eksplozję radości wśród kibiców PAOK Saloniki, zdobywając kolejną bramkę w tej samej minucie meczu. Asystę przy golu zanotował Rodrigo Alves.

Trener PAOK Saloniki wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Lazarosa Lamprou. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Christos Tzolis. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić kolejnego gola. Po chwili trener PAS Lamia postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 59. minucie na plac gry wszedł Guga Palavandishvili, a murawę opuścił Kostas Bouloulis. W 62. minucie boisko opuścili piłkarze PAOK Saloniki: Karol Świderski, Shinji Kagawa, a na ich miejsce weszli Michael Krmenčík, Amr Warda.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników PAOK Saloniki w 66. minucie spotkania, gdy Andrija Żivković zdobył czwartą bramkę. Bramka padła po podaniu Karola Świderskiego.

Między 71. a 79. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom PAS Lamia i jedną drużynie przeciwnej. W 73. minucie Rodrigo Alves został zmieniony przez Eleutheriosa Lyratzisa, a za Stefana Schwaba wszedł na boisko Nika Ninua, co miało wzmocnić jedenastkę PAOK Saloniki. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Gevorga Ghazaryana na Zisisa Chatzistravosa oraz Pitiego na Konstantinosa Nikolopoulos. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 4-0.

Panagiotis Katsikas
73′ Rodrigo Alves Soares
Valentinos Vlachos
Fernando Lopes dos Santos Varela
Manjrekar James52′
Ioannis Michailidis
Loukas Vyntra
 18′ Abdul Rahman Baba
Mark Asigba
73′ 73′ Stefan Schwab
Theódór Elmar Bjarnason71′
 66′ Andrija Żivković
Konstantinos Provydakis
 48′ 55′ Christos Tzolis
Gevorg Ghazaryan74′
Theocharis Tsiggaras
Kostas Bouloulis59′
 52′ 62′ Amr Medhat Warda
Francisco Medina Luna74′
62′ Michael Krmenčík
Adama Ba46′
Alexandros Paschalakis
Konstantinos Theodoropoulos
73′ Eleutherios Lyratzis
Thanasis Margaritis
Adrian Nilsen Pereira
Giorgos Saramantas52′
Omar El Kaddouri
Konstantinos Stamoulis
62′ Shinji Kagawa
Zisis Chatzistravos74′
55′ Lazaros Lamprou
Guga Palavandishvili59′ 79′
Thomas Murg
Vasilis Kostikas
73′ Nika Ninua
Konstantinos Nikolopoulos74′
62′ Karol Świderski
Anestis Vlachomitros46′

Drużyna PAOK Saloniki była w posiadaniu piłki przez 70 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym meczu.

Piłkarze PAOK Saloniki dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.