PAOK Saloniki - Olympiakos Pireus 2-0 (0-0). Liga grecka - 4. kolejka Super League 1

W starciu 4. kolejki greckiej Super League 1, które rozegrane zostało 18 kwietnia, jedenastka PAOK Saloniki wygrała z Olympiakos Pireus 2-0 (0-0). Pojedynek odbył się na Stadio Toumbas w Salonikach.

A. Živković 49',63'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 58 meczów zespół Olympiakos Pireus wygrał 32 razy i zanotował 14 porażek oraz 12 remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Avraam Papadopoulos z zespołu gości. Była to 39. minuta pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy PAOK Saloniki w 49. minucie spotkania, gdy Andrija Żivković strzelił pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

W 60. minucie Avraam Papadopoulos został zastąpiony przez Mohameda Camarę. Chwilę później trener Olympiakos Pireus postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Konstantinos Fortounis, a murawę opuścił Bruma.

Drużyna Olympiakos Pireus ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. Gola na 2-0 strzelił po raz drugi w 63. minucie Andrija Żivković. Asystę zanotował Omar El Kaddouri.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w zespole PAOK Saloniki doszło do zmiany. Amr Warda wszedł za Omara El Kaddouriego. W 69. minucie arbiter pokazał kartkę Olegowi Reabciukowi z Olympiakos Pireus. Kibice PAOK Saloniki nie mogli już doczekać się wprowadzenia Christosa Tzolisa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie pięć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Andrija Żivković.

Między 71. a 83. minutą, boisko opuścili zawodnicy PAOK Saloniki: Karol Świderski, Vieirinha, Stefan Schwab, na ich miejsce weszli: Michael Krmenčík, Fernando Varela, Theocharis Tsiggaras. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Olega Reabciuka, Giorgosa Masourasa zajęli: Mathieu Valbuena, Hugo Cuypers. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

José Pedro Malheiro de Sá
83′ Adelino Andre Vieirinha
Andreas Bouchalakis
 49′, 63′ 71′ Andrija Żivković
Armindo Tué Na Bangna61′
66′ Omar El Kaddouri
Giorgos Masouras79′
Abdul Rahman Baba
Yann Gérard M'Vila
83′ Stefan Schwab
Oleg Reabciuk69′ 71′
71′ Karol Świderski
Youssef El-Arabi
Živko Żyvković
Ögmundur Kristinsson
83′ Fernando Lopes dos Santos Varela
Lazar Ranđelović
83′ Theocharis Tsiggaras
Tiago Silva
66′ Amr Medhat Warda
Mathieu Valbuena71′
71′ Michael Krmenčík
Hugo Cuypers79′
71′ Christos Tzolis
Marios Vrousai

Sędzia nie ukarał piłkarzy PAOK Saloniki żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał dwie żółte.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast drużyna Olympiakos Pireus w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.