PAOK Saloniki - Aris Saloniki FC 2-2 (0-1). Liga grecka - 25. kolejka Super League 1

7 marca na Stadio Toumbas w Salonikach odbył się mecz 25. kolejki greckiej Super League 1 pomiędzy drużynami PAOK Saloniki i Arisu Saloniki. Starcie zakończyło się remisem 2-2. Na boisku mogliśmy zobaczyć Karola Świderskiego występującego w PAOK Saloniki.

D. Manos 69'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 45 pojedynków zespół PAOK Saloniki wygrał 19 razy i zanotował 10 porażek oraz 16 remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 12. minucie sędzia pokazał kartkę Andrii Żivkoviciowi, zawodnikowi gospodarzy.

Nagle to piłkarze Arisu Saloniki otworzyli wynik. W 26. minucie bramkę zdobył Facundo Bertoglio. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Daniel Mancini.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Arisu Saloniki.

Trener PAOK Saloniki postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Karol Świderski, a murawę opuścił Shinji Kagawa. W 50. minucie arbiter pokazał kartkę Stefanowi Schwabowi z PAOK Saloniki.

Kibice Arisu Saloniki nie mogli już doczekać się wprowadzenia Dimitrisa Manosa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Bruno Souza. Posunięcie trenera było słuszne. Dimitrisa Manosa zdobył kolejną bramkę w 69. minucie spotkania.

Zespół PAOK Saloniki ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, strzelając kolejnego gola. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Dimitris Manos.

W 71. minucie za Brunona Gamę wszedł Ergys Kace. Między 71. a 87. minutą, boisko opuścili zawodnicy Arisu Saloniki: Facundo Bertoglio, Lucas Sasha, Daniel Mancini, na ich miejsce weszli: Xande Silva, Yohan Benalouane, Cristian Ganea. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Stefana Schwaba, Rodriga Alvesa zajęli: Omar El Kaddouri, Abdul Baba. Na dziewięć minut przed zakończeniem meczu kartkę dostał Daniel Mancini, piłkarz Arisu Saloniki.

Zawodnicy PAOK Saloniki odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 87. minucie gola kontaktowego strzelił Sverrir Ingason.

W 89. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Michaela Krmenčíka z PAOK Saloniki, a w trzeciej minucie doliczonego czasu spotkania Zachariego Bouchera z drużyny przeciwnej. Minutę później wynik ustalił z karnego Vieirinha. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-2.

Zacharie Boucher90′
80′ Rodrigo Alves Soares
Daniel Sundgren
 87′ Sverrir Ingi Ingason
Lindsay Rose
Fernando Lopes dos Santos Varela
Georgios Delizisis
 90′ (k.) Adelino Andre Vieirinha
Emanuel Sakic
Theocharis Tsiggaras
Lucas Pacheco Affini87′
12′ Andrija Żivković
Bruno Felipe Souza da Silva55′
Amr Medhat Warda
Bruno Alexandre Vilela Gama71′
50′ 80′ Stefan Schwab
James Alexander Jeggo
46′ Shinji Kagawa
Facundo Daniel Bertoglio  26′ 71′
89′ Michael Krmenčík
Daniel Mancini81′ 87′
Alexandros Paschalakis
Cuesta Diaz Julian
80′ Abdul Rahman Baba
Petros Bagalianis
José Ángel Crespo Rincón
Yohan Benalouane87′
Eleutherios Lyratzis
Cristian George Ganea87′
80′ Omar El Kaddouri
Kostas Mitroglou
46′ Karol Świderski
Alexandre Nascimento Costa Silva71′

Przewaga drużyny PAOK Saloniki w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Piłkarze PAOK Saloniki otrzymali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Drużyna PAOK Saloniki w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.