PAOK Saloniki - AEK Ateny 2-2 (1-1). Liga grecka - 18. kolejka Super League 1

24 stycznia na Stadio Toumbas w Salonikach odbył się pojedynek 18. kolejki greckiej Super League 1 pomiędzy drużynami PAOK Saloniki i AEK Ateny. Spotkanie zakończyło się remisem 2-2. Na boisku mogliśmy zobaczyć Karola Świderskiego występującego w PAOK Saloniki.

K. Galanopoulos 50'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 63 mecze drużyna AEK Ateny wygrała 29 razy i zanotowała 20 porażek oraz 14 remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 13. minucie kartkę dostał Sverrir Ingason z PAOK Saloniki.

Tymczasem to piłkarze AEK Ateny otworzyli wynik. W 18. minucie na listę strzelców wpisał się Jewhen Szachow. Przy strzeleniu gola pomógł Levi Garcia.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom AEK Ateny: Markowi Livai w 38. i Michalisowi Bakakisowi w 40. minucie.

Drużyna gospodarzy wyrównała wynik meczu. W tej samej minucie bramkę wyrównującą zdobył José Crespo.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Drugą połowę jedenastka PAOK Saloniki rozpoczęła w zmienionym składzie, za Adriana Pereirę wszedł Rodrigo Alves.

Niedługo później Konstantinos Galanopoulos wywołał eksplozję radości wśród kibiców AEK Ateny, strzelając kolejnego gola w 50. minucie pojedynku. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie.

W 57. minucie kartkę dostał Christos Tzolis, piłkarz gospodarzy.

Zespół PAOK Saloniki otrząsnął się z chwilowego letargu. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 70. minucie Vieirinha wyrównał wynik meczu. Asystę zaliczył Andrija Żivković.

W 71. minucie Petros Mandalos został zastąpiony przez Damiana Szymańskiego. W tej samej minucie w zespole AEK Ateny doszło do zmiany. Karim Ansarifard wszedł za Marka Livaję. Chwilę później trener PAOK Saloniki postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 73. minucie zastąpił zmęczonego Andryję Żivkovicia. Na boisko wszedł Douglas, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 78. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Amra Wardę z PAOK Saloniki, a w 79. minucie Héldera Lopesa z drużyny przeciwnej. Po chwili trener AEK Ateny postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 87. minucie na plac gry wszedł Muamer Tankovic, a murawę opuścił Jewhen Szachow. W szóstej minucie doliczonego czasu gry w drużynie AEK Ateny doszło do zmiany. Emanuel Insúa wszedł za Leviego Garcię.

Minutę później sędzia przyznał kartkę Omarowi El Kaddouriemu z zespołu gospodarzy. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-2.

Giorgos Athanasiadis
 70′ Adelino Andre Vieirinha
Michalis Bakakis40′
13′ Sverrir Ingi Ingason
Efstratios Svarnas
 40′ 83′ José Ángel Crespo Rincón
Žiga Laci86′
46′ Adrian Nilsen Pereira
Hélder Filipe Oliveira Lopes79′
Stefan Schwab
Konstantinos Galanopoulos  50′
73′ Andrija Żivković
Jewhen Szachow  18′ 87′
57′ Christos Tzolis
André Luís Gomes Simões
90′ Omar El Kaddouri
Levi Samuel Garcia90′
78′ 86′ Amr Medhat Warda
Marko Livaja38′ 71′
83′ Michael Krmenčík
Petros Mandalos71′
Alexandros Paschalakis
Panagiotis Tsintotas
46′ Rodrigo Alves Soares
Dmytro Czigrinskij86′
83′ Fernando Lopes dos Santos Varela
Emanuel Mariano Insúa Zapata90′
Lazaros Lamprou
Vedad Radonja
86′ Thomas Murg
Damian Szymański71′
Nika Ninua
Christos Albanis
73′ Douglas Augusto Soares Gomes
Karim Ansarifard71′
Theocharis Tsiggaras
Nelson Oliveira
83′ Karol Świderski
Muamer Tankovic87′

Jedenastka AEK Ateny zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy w pierwszej połowie, natomiast w drugiej trzy. Piłkarze drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, a w drugiej jedną.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.