Panathinaikos Ateny - PAOK Saloniki 1-0 (1-0). Greece Cup

21 maja odbyło się starcie Greece Cup pomiędzy drużynami Panathinaikosu Ateny i PAOK Saloniki. Mecz zakończył się zwycięstwem Panathinaikosu Ateny 1-0.

21 maja  odbyło się starcie   Greece Cup pomiędzy drużynami Panathinaikosu Ateny  i PAOK Saloniki. Mecz zakończył się zwycięstwem Panathinaikosu Ateny 1-0.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 38 pojedynków jedenastka PAOK Saloniki wygrała 17 razy i zanotowała 13 porażek oraz osiem remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom PAOK Saloniki: Douglasowi Augustowi w 7. i Filipe Soaresowi w 22. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Panathinaikosu Ateny w 34. minucie spotkania, gdy Aitor Cantalapiedra strzelił z rzutu karnego pierwszego gola. W 45. minucie Filipe Soares zastąpił Sidcleya.

W tej samej minucie w jedenastce PAOK Saloniki doszło do zmiany. Omar El Kaddouri wszedł za Filipe Soaresa. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Panathinaikosu Ateny.

W 52. minucie w drużynie PAOK Saloniki doszło do zmiany. Stefan Schwab wszedł za Douglasa Augusta. Trener PAOK Saloniki postanowił zagrać agresywniej. W 62. minucie zmienił pomocnika Diego Biseswara i na pole gry wprowadził napastnika Alexandru Mitritę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyny wciąż miały problemy ze skutecznością.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy arbiter ukarał kartką Mijata Gacinovicia, zawodnika Panathinaikosu Ateny. Trzeba było trochę poczekać, aby trener Panathinaikosu Ateny postanowił bronić wyniku. W trzeciej minucie doliczonego czasu pojedynku postawił na defensywę. Za napastnika Sebastiana Palaciosa wszedł Zvonimir Sarlija, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Panathinaikosu Ateny utrzymać prowadzenie. Dwie minuty później kartki dostał Sotirios-Polykarpos Alexandropoulos z Panathinaikosu Ateny i Andrija Zivkovic, Alexandru Mitrita, Jose Crespo z drużyny PAOK Saloniki.

W drugiej połowie nie padły bramki.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter przyznał dwie żółte kartki piłkarzom Panathinaikosu Ateny, natomiast zawodnikom PAOK Saloniki pokazał pięć.

Zespół Panathinaikosu Ateny w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast jedenastka PAOK Saloniki dokonała pięciu zmian.