Panathinaikos Ateny - Panaitolikos GFS 2-0 (0-0). Liga grecka - 11. kolejka Super League 1

28 listopada na Stadio Apóstolos Nikolaidis w Atenach odbył się pojedynek 11. kolejki greckiej Super League 1 pomiędzy drużynami Panathinaikos Ateny i Panaitolikos GFS. Starcie zakończyło się zwycięstwem Panathinaikos Ateny 2-0. Na stadionie zasiadło 5 568 widzów.

11. kolejka Grecja - Super League 1
2021-11-28 18:30 | Stadion: Stadio Apóstolos Nikolaidis | Widzów: 5568 | Arbiter: Andreas Gamaris
Panathinaikos Ateny
Panaitolikos GFS Agrinio
2
0
F. Macheda 53',66'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 spotkań jedenastka Panaitolikos GFS wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo aż 11 razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Od pierwszych minut zespół Panathinaikos Ateny (”Koniczynki”) zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Panaitolikos GFS była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Fredericowi Duartemu z jedenastki gości. Była to 33. minuta spotkania.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Panaitolikos GFS: Angelosowi Tsigarasowi w 48. i Diamantisowi Houhoumisowi w 52. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Koniczynek” w 53. minucie spotkania, gdy Federico Macheda zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę. W 58. minucie Nikolaos Karelis zastąpił Nikolaosa Vergosa.

Po godzinie gry w drużynie Panaitolikos GFS doszło do zmiany. Javier Mendoza wszedł za Sahra Morsaya. A kibice Panathinaikos Ateny nie mogli już doczekać się wprowadzenia Sebastiána Palaciosa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Mateus Vital. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić drugą bramkę.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Panathinaikos Ateny, strzelając kolejnego gola. W 66. minucie Federico Macheda po raz drugi strzelił gola zmieniając wynik na 2-0. Przy zdobyciu bramki pomagał Maurício.

Między 75. a 81. minutą, boisko opuścili piłkarze Panathinaikos Ateny: Aitor Cantalapiedra, Maurício, Federico Macheda, na ich miejsce weszli: Tasos Chatzigiovanis, Ioannis Bouzoukis, Ilias Chatzitheodoridis. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Frederica Duartego, Diamantisa Houhoumisa zajęli: Brian Lluy, Stathis Belevonis. W doliczonej pierwszej minucie pojedynku arbiter pokazał kartkę Brianowi Lluemu, zawodnikowi gości. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Angelos Tsigaras48′
75′ Aitor Cantalapiedra Fernández
Hélder Jorge Leal Rodrigues Barbosa
66′ Mateus da Silva Vital Assumpção
Sahr Jonathan Morsay61′
75′ Maurício José da Silveira Júnior
Deybi Aldair Flores Flores
Lucas Martín Villafáñez
Frederico Fonseca Pires de Almeida Duarte33′ 78′
 53′ (k.), 66′ 81′ Federico Macheda
Nikolaos Karelis58′
Sokratis Dioudis
Diego Matías Rodríguez
81′ Ilias Chatzitheodoridis
Makis Bakadimas
Facundo Sánchez
Stathis Belevonis78′
Georgios Sideras
Brian Emanuel Lluy78′ 90′
75′ Ioannis Bouzoukis
Elías Iván Pereyra
75′ Tasos Chatzigiovanis
Branko Vrgoč
Yeni Atito N'Gbakoto
Javier Osvaldo Mendoza61′
66′ Sebastián Alberto Palacios
Christos Belevonis

Nikolaos Vergos58′

Drużyna ”Koniczynek” była w posiadaniu piłki przez 68 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Panaitolikos GFS pokazał cztery żółte.

Jedni i drudzy dokonali po cztery zmiany w drugiej połowie.