Panathinaikos Ateny - Olympiakos Pireus 1-4 (0-3). Liga grecka - 10. kolejka Super League 1

16 maja na Stadio Apóstolos Nikolaidis w Atenach odbyło się starcie 10. kolejki greckiej Super League 1 pomiędzy drużynami Panathinaikos Ateny i Olympiakos Pireus. Mecz zakończył się zwycięstwem Olympiakos Pireus 4-1.

10. kolejka Grecja - Super League 1
2021-05-16 18:30 | Stadion: Stadio Apóstolos Nikolaidis | Arbiter: Andreas Ekberg
Y. El-Arabi 38',72'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 56 spotkań drużyna Olympiakos Pireus wygrała 24 razy i zanotowała 13 porażek oraz 19 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu zawodnicy Olympiakos Pireus nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W siódmej minucie bramkę zdobył Giorgos Masouras. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 12 zdobytych bramek. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Youssef El-Arabi.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Olympiakos Pireus w 12. minucie spotkania, gdy Giorgos Masouras strzelił drugiego gola. Bramka padła po podaniu Koki.

Po kwadransie gry żółtą kartkę dostał José Sá, zawodnik Olympiakos Pireus. W 17. minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, ale bramkarz wykazał się świetną interwencją broniąc strzał. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale. W 31. minucie żółtą kartkę obejrzał Facundo Sánchez z Panathinaikos Ateny.

Trzeba było trochę poczekać, aby Youssef El-Arabi wywołał eksplozję radości wśród kibiców Olympiakos Pireus, zdobywając kolejną bramkę w 38. minucie starcia. To już dwudzieste pierwsze trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę przy golu zanotował Giorgos Masouras.

Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia pokazał żółtą kartkę Olegowi Reabciukowi, zawodnikowi gości.

Na drugą połowę zespół Olympiakos Pireus wyszedł w zmienionym składzie, za Olega Reabciuka wszedł Kenny Lala. W 50. minucie żółtą kartkę dostał Yohan Mollo z drużyny gospodarzy.

Piłkarze Panathinaikos Ateny odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 53. minucie gola pocieszenia strzelił Maurício. Przy zdobyciu bramki pomógł Ioannis Bouzoukis.

W 59. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Lucasowi Villafáñezowi z Panathinaikos Ateny. W 62. minucie Ioannis Bouzoukis został zmieniony przez Carlosa Carlitosa. Kibice Panathinaikos Ateny nie mogli już doczekać się wprowadzenia Yeniego N'Gbakoto. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Federico Macheda.

W 67. minucie w zespole Panathinaikos Ateny doszło do zmiany. Younousse Sankharé wszedł za Sotiriosa-Polykarposa Alexandropoulosa. Chwilę później trener Olympiakos Pireus postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 70. minucie na plac gry wszedł Tiago Silva, a murawę opuścił Mohamed Camara. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Olympiakos Pireus doszło do zmiany. Konstantinos Fortounis wszedł za Giorgosa Masourasa.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 72. minucie Youssef El-Arabi po raz drugi pokonał bramkarza zmieniając wynik na 1-4. Przy strzeleniu gola asystował Thanasis Androutsos.

Między 78. a 89. minutą, boisko opuścili piłkarze Panathinaikos Ateny: Fotis Ioannidis, Maurício, na ich miejsce weszli: Aitor Cantalapiedra, Spyridon Tzavidas. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Yanna M'Vili, Koki zajęli: Bruma, Mathieu Valbuena. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Olympiakos Pireus: Alexiosowi Kalogeropoulosowi w 81. i Andreasowi Bouchalakisowi w 83. minucie. Lucas Villafáñez z ”Koniczynek” w pierwszej minucie doliczonego czasu gry dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej ten zawodnik został ukarany w 59. minucie.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-4.

José Pedro Malheiro de Sá16′
50′ Yohan Mollo
Yann Gérard M'Vila78′
Dimitris Karagiannis
Alexios Kalogeropoulos81′
Francisco Velez
Rúben Afonso Borges Semedo
31′ Facundo Sánchez
Thanasis Androutsos
 53′ 78′ Maurício José da Silveira Júnior
Andreas Bouchalakis83′
78′ Fotis Ioannidis
Mohamed Mady Camara70′
17′ (k.) 59′ 90′ Lucas Martín Villafáñez
Oleg Reabciuk41′ 46′
67′ Sotirios-Polykarpos Alexandropoulos
Youssef El-Arabi  38′, 72′
62′ Ioannis Bouzoukis
Ahmed Hassan Mahgoub89′
67′ Federico Macheda
Giorgos Masouras  7′, 12′ 71′
Vasilis Xenopoulos
Ögmundur Kristinsson
Ilias Iliadis
Mohamed Dräger
67′ Younousse Sankharé
Kenny Lala46′
Dimitrios Serpezis
Konstantinos Fortounis71′
78′ Aitor Cantalapiedra Fernández
Lazar Ranđelović
62′ Carlos Daniel Lopez Huesca Carlitos
Tiago Silva70′
67′ Yeni Atito N'Gbakoto
Mathieu Valbuena89′
António Manuel Pereira Xavier
Armindo Tué Na Bangna78′
78′ Spyridon Tzavidas
Marios Vrousai

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy w pierwszej połowie, a w drugiej dwie żółte oraz jedną czerwoną. Piłkarze drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie dwie żółte kartki, w drugiej także dwie.

Oba zespoły wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.