Panathinaikos Ateny - Asteras Trypolis 2-2 (1-2). Liga grecka - 7. kolejka Super League 1

W pojedynku 7. kolejki greckiej Super League 1, który rozegrany został 5 maja, jedenastka Panathinaikos Ateny zremisowała z Asterasem Trypolis 2-2 (1-2). Mecz odbył się na Stadio Apóstolos Nikolaidis w Atenach.

7. kolejka Grecja - Super League 1
2021-05-05 18:30 | Stadion: Stadio Apóstolos Nikolaidis | Arbiter: Efstathios Gortsilas
J. Barrales 42'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 33 razy. Zespół Panathinaikos Ateny (”Koniczynki”) wygrał aż 14 razy, zremisował 15, a przegrał tylko cztery.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Asterasu Trypolis otworzyli wynik. W 10. minucie bramkę zdobył Dani Suárez. Sytuację bramkową stworzył Giannis Kotsiras.

Zawodnicy Panathinaikos Ateny odpowiedzieli strzeleniem gola. W 28. minucie bramkę wyrównującą zdobył Tasos Chatzigiovanis. Asystę przy golu zanotował Lucas Villafáñez.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Asterasu Trypolis w 42. minucie spotkania, gdy Jerónimo Barrales zdobył z karnego drugą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Asteras Trypolis: Jerónimowi Barralesowi w 43. minucie i Giannisowi Kotsirasowi w drugiej minucie doliczonego czasu.

W 53. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Tasos Chatzigiovanis z ”Koniczynek”. W 56. minucie za Jerónima Barralesa wszedł Panagiotis Tzimas.

Kibice Asterasu Trypolis nie mogli już doczekać się wprowadzenia Rodriga Gómeza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Adrián Riera. W 57. minucie w jedenastce Asterasu Trypolis doszło do zmiany. Sudais Ali wszedł za Sitę. Po chwili trener Panathinaikos Ateny postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Carlos Carlitos, a murawę opuścił Federico Macheda.

Od 73 minuty boisko opuścili zawodnicy Panathinaikos Ateny: Yeni N'Gbakoto, Achilleas Poungouras, Sotirios-Polykarpos Alexandropoulos, na ich miejsce weszli: Anargyros Kampetsis, Younousse Sankharé, Aitor Cantalapiedra. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Léo Tiliki, Giannisa Kotsirasa zajęli: Xesc Regis, Rubén García. W 74. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Frana Véleza z Panathinaikos Ateny, a w 87. minucie Rodriga Gómeza z drużyny przeciwnej. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-2.

Giannis Kotsiras45′ 90′
74′ Francisco Velez
Daniel Suárez García Osorio  10′
81′ Achilleas Poungouras
Giannis Christopoulos
Juan Carlos Perez Lopez
Christos Tasoulis
81′ Sotirios-Polykarpos Alexandropoulos
Juan Manuel Munafo
73′ Yeni Atito N'Gbakoto
Leonardo Costa Silva80′
Cheikh Ahmet Tidian Niasse
Andrés Pascual Santoja57′
 28′, 53′ (k.) Tasos Chatzigiovanis
José Luis Valiente Giménez
66′ Federico Macheda
Rodrigo Manuel Gómez57′ 87′
81′ Younousse Sankharé
Giorgos Kanellopoulos
81′ Aitor Cantalapiedra Fernández
Panagiotis Tzimas56′
66′ Carlos Daniel Lopez Huesca Carlitos
Sudais Ali Baba57′
73′ Anargyros Kampetsis
Francesc Regis Crespí80′

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Drużyna Panathinaikos Ateny w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.