Panathinaikos Ateny - Aris Saloniki FC 1-2 (1-0). Liga grecka - 4. kolejka Super League 1

18 kwietnia na Stadio Apóstolos Nikolaidis w Atenach odbyło się starcie 4. kolejki greckiej Super League 1 pomiędzy drużynami Panathinaikos Ateny i Arisu Saloniki. Mecz zakończył się zwycięstwem Arisu Saloniki 2-1.

4. kolejka Grecja - Super League 1
2021-04-18 14:00 | Stadion: Stadio Apóstolos Nikolaidis | Arbiter: Kristo Tohver
M. García 65'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 46 spotkań drużyna Panathinaikos Ateny (”Koniczynki”) wygrała 26 razy i zanotowała osiem porażek oraz 12 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Wysiłki podejmowane przez drużynę Panathinaikos Ateny w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Younousse Sankharé. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie. Asystę zanotował Juan Carlos.

Między 37. a 44. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Panathinaikos Ateny i jedną drużynie przeciwnej. W 45. minucie sędzia wskazał na wapno, jednak Dimitris Manos nie zmienił rezultatu meczu. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Panathinaikos Ateny.

W 52. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Maurício, osłabiając zespół Panathinaikos Ateny. Pierwszą żółtą kartkę dostał on w 44. minucie. W 58. minucie Aitor Cantalapiedra został zastąpiony przez Facunda Sáncheza.

A kibice Arisu Saloniki nie mogli już doczekać się wprowadzenia Matillę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić James Jeggo. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić wyrównującego gola. W tej samej minucie w drużynie Arisu Saloniki doszło do zmiany. Cristian Ganea wszedł za Daniela Sundgrena.

Zespół gości otrząsnął się z chwilowego letargu. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 62. minucie bramkę wyrównującą zdobył Dimitris Manos.

Niedługo po stracie gola drużyna gości trafiła do bramki rywala. W 65. minucie Mateo García dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy żółtą kartką został ukarany Georgios Delizisis, zawodnik Arisu Saloniki. W następstwie utraty gola trener ”Koniczynek” postanowił zagrać agresywniej. W 69. minucie zmienił pomocnika Lucasa Villafáñeza i na pole gry wprowadził napastnika Anargyrosa Kampetsisa, który w bieżącym sezonie ma na koncie trzy bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespoły wciąż miały problemy ze skutecznością. Od 70 minuty boisko opuścili ”Koniczynki”: Yohan Mollo, Younousse Sankharé, Federico Macheda, na ich miejsce weszli: Yeni N'Gbakoto, Ioannis Bouzoukis, Carlos Carlitos. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Facunda Bertoglia, Mateo Garcíi zajęli: Xande Silva, Nicolas Ioannou.

Od 78. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Panathinaikos Ateny i jedną drużynie przeciwnej. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-2.

Cuesta Diaz Julian
70′ Yohan Mollo
Emanuel Sakic
Cheikh Ahmet Tidian Niasse
Lindsay Rose
41′ Francisco Velez
Georgios Delizisis69′
90′ Juan Carlos Perez Lopez
Daniel Sundgren58′
44′ 52′ Maurício José da Silveira Júnior
Lucas Pacheco Affini
 31′ 78′ 80′ Younousse Sankharé
Mateo Ezequiel García  65′ 90′
Sotirios-Polykarpos Alexandropoulos
Daniel Mancini80′
58′ Aitor Cantalapiedra Fernández
James Alexander Jeggo37′ 58′
80′ Federico Macheda
Facundo Daniel Bertoglio86′
69′ Lucas Martín Villafáñez
Dimitris Manos  62′ 45′ (k.)
Nikos Christogeorgos
Marios Siampanis
Ilias Chatzitheodoridis
Petros Bagalianis
58′ Facundo Sánchez
Cristian George Ganea58′
Yassin Ayoub
Nicolas Ioannou90′
80′ Ioannis Bouzoukis
Christos Marmaridis
80′ Carlos Daniel Lopez Huesca Carlitos
Apostolos-Ilias Martinis
Fotis Ioannidis
Magro Javier Matilla58′
69′ 89′ Anargyros Kampetsis
Kostas Mitroglou
70′ Yeni Atito N'Gbakoto
Alexandre Nascimento Costa Silva86′

Drużyna Arisu Saloniki była w posiadaniu piłki przez 66 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Arbiter przyznał pięć żółtych kartek oraz jedną czerwoną zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Arisu Saloniki pokazał trzy żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna Arisu Saloniki w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.