Panathinaikos Ateny - AEK Ateny 1-1 (0-0). Liga grecka - 24. kolejka Super League 1

W starciu 24. kolejki greckiej Super League 1, które rozegrane zostało 28 lutego, zespół Panathinaikos Ateny zremisował z AEK Ateny 1-1 (0-0). Pojedynek odbył się na Stadio Apóstolos Nikolaidis w Atenach.

24. kolejka Grecja - Super League 1
2021-02-28 18:30 | Stadion: Stadio Apóstolos Nikolaidis | Arbiter: Georgi Kabakov
Panathinaikos Ateny
AEK Ateny
1
1
Fran Vélez 58'
L. Garcia 73'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 63 mecze jedenastka Panathinaikos Ateny (”Koniczynki”) wygrała 26 razy i zanotowała 21 porażek oraz 16 remisów.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter pokazał kartkę Sotiriosowi-Polykarposowi Alexandropoulosowi z jedenastki gospodarzy.

W 54. minucie sędzia pokazał kartkę Yeniemu N'Gbakoto, zawodnikowi gospodarzy.

W tym czasie piłkarze Panathinaikos Ateny nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 58. minucie bramkę zdobył Fran Vélez. Asystę zanotował Achilleas Poungouras.

W 65. minucie arbiter przyznał kartkę Nenadowi Krstičiciowi z AEK Ateny. Kibice AEK Ateny nie mogli już doczekać się wprowadzenia Theodosisa Macherasa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Muamer Tankovic. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić wyrównującą bramkę.

Jedenastka AEK Ateny wyrównała wynik meczu. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił Levi Garcia.

Chwilę później trener ”Koniczynek” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 78. minucie na plac gry wszedł Carlos Carlitos, a murawę opuścił Yeni N'Gbakoto. W tej samej minucie Fotis Ioannidis zastąpił Tasosa Chatzigiovanisa. W 85. minucie Sotirios-Polykarpos Alexandropoulos został zmieniony przez Lucasa Villafáñeza, co miało wzmocnić zespół ”Koniczynek”. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Karima Ansarifarda na Efthymiosa Christopoulosa.

Od 86. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Panathinaikos Ateny i jedną drużynie przeciwnej. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Giorgos Athanasiadis
90′ Yohan Mollo
Efstratios Svarnas
Achilleas Poungouras
Ionuţ Nedelcearu
 58′ Francisco Velez
Žiga Laci
Juan Carlos Perez Lopez
Hélder Filipe Oliveira Lopes89′
86′ Maurício José da Silveira Júnior
Damian Szymański
38′ 85′ Sotirios-Polykarpos Alexandropoulos
Nenad Krstičić65′
Cheikh Ahmet Tidian Niasse
Petros Mandalos
54′ 78′ Yeni Atito N'Gbakoto
Levi Samuel Garcia  73′
78′ Fotis Ioannidis
Stavros Vasilantonopoulos
78′ Tasos Chatzigiovanis
Theodosis Macheras67′
85′ Lucas Martín Villafáñez
Jewhen Szachow
Aitor Cantalapiedra Fernández
Christos Albanis
78′ Carlos Daniel Lopez Huesca Carlitos
Efthymios Christopoulos90′
Federico Macheda
Michalis Kosidis

Przewaga drużyny AEK Ateny w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna AEK Ateny w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.