Panathinaikos Ateny - AE Larissa 2-0 (1-0). Liga grecka - 16. kolejka Super League 1

W pojedynku 16. kolejki greckiej Super League 1, który rozegrany został 10 stycznia, jedenastka Panathinaikos Ateny wygrała z AE Larissa 2-0 (1-0). Starcie odbyło się na Stadio Apóstolos Nikolaidis w Atenach.

16. kolejka Grecja - Super League 1
2021-01-10 18:30 | Stadion: Stadio Apóstolos Nikolaidis | Arbiter: Ioannis Papadopoulos
Panathinaikos Ateny
AE Larissa
2
0
Carlitos 36'
D. Emmanouilidis 90'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 27 meczów zespół Panathinaikos Ateny (”Koniczynki”) wygrał 18 razy i zanotował dwie porażki oraz siedem remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 21. minucie arbiter ukarał kartką Radomira Milosavljevicia, piłkarza AE Larissa.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Koniczynek” w 36. minucie spotkania, gdy Carlos Carlitos zdobył pierwszą bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Panathinaikos Ateny.

W 52. minucie sędzia pokazał kartkę Stelianowi Filipowi z jedenastki gości. W 60. minucie Nikola Žižić został zmieniony przez Manolisa Bertos.

Kibice AE Larissa nie mogli już doczekać się wprowadzenia Nikolę Trujicia. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Radomir Milosavljević. Między 75. a 84. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Trzeba było trochę poczekać, aby trener Panathinaikos Ateny postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 87. minucie na plac gry wszedł Dimitrios Serpezis, a murawę opuścił Sotirios-Polykarpos Alexandropoulos.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W doliczonej czwartej minucie meczu trafił Dimitrios Emmanouilidis. Asystę zaliczył Anargyros Kampetsis.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Urosz Cosić
84′ Bart Schenkeveld
Alexios Michail
Achilleas Poungouras
Nikola Žižić60′
Juan Carlos Perez Lopez
Adrián Nicolás Colombino Rodríguez
75′ Francisco Velez
Radomir Milosavljević21′ 60′
79′ Aitor Cantalapiedra Fernández
Steliano Filip52′
87′ Fotis Ioannidis
Alexandros Nikolias
87′ Sotirios-Polykarpos Alexandropoulos
Tim Sparv
60′ Andreas Athanasakopoulos
Fiorin Durmishaj85′
 36′ 79′ Carlos Daniel Lopez Huesca Carlitos
Nikolaos Gkotzamanidis
79′ Ioannis Bouzoukis
Theocharis Iliadis
60′ Tasos Chatzigiovanis
Georgios Maidanos
87′ Dimitrios Serpezis
Spyridon Glinos
87′  90′ Dimitrios Emmanouilidis
Athanasios Stoinovic
79′ Anargyros Kampetsis
Marko Nunič85′
Christian Konan
Nikola Trujić60′ 84′

Sędzia przyznał dwie żółte kartki zawodnikom Panathinaikos Ateny, natomiast piłkarzom gości pokazał trzy.

Drużyna ”Koniczynek” w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.