Panaitolikos GFS - PAS Giannina 1-2 (1-0). Liga grecka - 21. kolejka Super League 1

8 lutego na Stadio Panetolikou w Agrinio odbyło się starcie 21. kolejki greckiej Super League 1 pomiędzy drużynami Panaitolikos GFS i PAS-u Giannina. Pojedynek zakończył się zwycięstwem PAS-u Giannina 2-1.

G. Kargas 84'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 spotkań zespół PAS-u Giannina wygrał cztery razy, ale więcej przegrywał, bo pięć razy. Sześć meczów zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu zawodnicy Panaitolikos GFS nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. Po kwadransie gry na listę strzelców wpisał się Gboly Ariyibi. Asystę przy bramce zanotował Nikolaos Karelis.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Jorge Díaz z jedenastki gospodarzy. Była to 37. minuta meczu. Trzeba było trochę poczekać, aby trener PAS-u Giannina postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 37. minucie na plac gry wszedł Fabricio Brener, a murawę opuścił Vladyslav Naumets. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Panaitolikos GFS.

Na drugą połowę drużyna Panaitolikos GFS wyszła w zmienionym składzie, za Christophera Knetta wszedł Nikolaos Melissas. Drugą połowę zespół PAS-u Giannina rozpoczął w zmienionym składzie, za Edwina Castro, Jeana-Baptiste'a Leo weszli Angelos Liasos, Sandi Križman. W 54. minucie Sandi Križman wyrównał wynik meczu z karnego.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom PAS Giannina: Angelosowi Liasosowi w 59. i Juanowi Domínguezowi w 61. minucie. W 68. minucie za Aymena Tahara wszedł Franco Mazurek. Kibice Panaitolikos GFS nie mogli już doczekać się wprowadzenia Nikolaosa Vergosa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Gboly Ariyibi.

W 74. minucie Nikolaos Karelis został zmieniony przez Frederica Duartego, a za Angelosa Tsigarasa wszedł na boisko Dálcio, co miało wzmocnić drużynę Panaitolikos GFS. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Giorgosa Pamlidisa na Nicolae Milinceanu. W 75. minucie kartkę obejrzał Hélder Barbosa z Panaitolikos GFS.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę PAS-u Giannina przyniosły efekt bramkowy. Na sześć minut przed zakończeniem pojedynku wynik ustalił Giannis Kargas. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Alexandros Kartalis.

W 88. minucie w zespole PAS-u Giannina doszło do zmiany. Rodrigo Erramuspe wszedł za Alexandrosa Kartalisa. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-2.

Marvin Peersman
83′ Angelos Tsigaras
Edwin Fabry Castro Barros46′
75′ Hélder Jorge Leal Rodrigues Barbosa
Vladyslav Naumets37′
 16′ 74′ Gboly Ariyibi
Juan Domínguez Lamas61′
68′ Aymen Tahar
Alexandros Kartalis88′
37′ Jorge Luis Díaz Gutiérrez
Giorgos Pamlidis83′
74′ Nikolaos Karelis
Jean-Baptiste Leo46′
46′ Nikolaos Melissas
Fabricio Brener37′
83′ Gomes Dalcio
Christos Eleftheriadis
74′ Frederico Fonseca Pires de Almeida Duarte
Angelos Liasos46′ 59′
Antonio Jakoliš
Sandi Križman46′  54′ (k.)
68′ Franco Eduardo Mazurek
Nicolae Milinceanu83′
74′ Nikolaos Vergos
Stavros Pilios

Piłkarze obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy.