Panaitolikos GFS - PAOK Saloniki 1-2 (0-1). Liga grecka - 3. kolejka Super League 1

W starciu 3. kolejki greckiej Super League 1, które rozegrane zostało 22 września, drużyna Panaitolikos GFS przegrała z PAOK Saloniki 1-2 (0-1). Mecz na Stadio Panetolikou w Agrinio obejrzało 1 258 widzów. Przy jednym z goli asystę zaliczył Karol Świderski.

3. kolejka Grecja - Super League 1
2021-09-22 17:15 | Stadion: Stadio Panetolikou | Widzów: 1258 | Arbiter: Stefanos Koubarakis
Sidcley 80'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 18 razy. Zespół PAOK Saloniki wygrał aż 14 razy, zremisował dwa, a przegrał tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Wysiłki podejmowane przez jedenastkę PAOK Saloniki w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy bramkę zdobył Alexandru Mitriță. Przy strzeleniu gola pomagał Douglas Augusto.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Derek Cornelius z zespołu gospodarzy. Była to 43. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny PAOK Saloniki.

Drugą połowę zespół Panaitolikos GFS rozpoczął w zmienionym składzie, za Sahra Morsaya wszedł Javier Mendoza. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom PAOK Saloniki: Jasmin Kurtić w 55. i Alexandru Mitricie w 57. minucie.

Jedenastka Panaitolikos GFS wyrównała wynik meczu. W 59. minucie na listę strzelców wpisał się Jorge Díaz. W zdobyciu bramki pomógł Nikolaos Vergos.

W 63. minucie Alexandru Mitriță zastąpił Diego Biseswara. W 64. minucie arbiter przyznał kartkę Deybiemu Floresowi z Panaitolikos GFS. W następstwie utraty gola trener PAOK Saloniki postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Thomasa Murga i na pole gry wprowadził napastnika Andryję Żivkovicia. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastki zdołały strzelić gola i wygrać spotkanie.

W 69. minucie sędzia pokazał kartkę Douglasowi Augusto, zawodnikowi PAOK Saloniki. W 70. minucie Deybi Flores został zmieniony przez Ivana Varone'a, co miało wzmocnić zespół Panaitolikos GFS. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Stefana Schwaba na Andersona Esitiego oraz Chubę Akpom na Karola Świderskiego.

Trzeba było trochę poczekać, aby Sidcley wywołał eksplozję radości wśród kibiców PAOK Saloniki, zdobywając kolejną bramkę w 80. minucie spotkania. Asystę przy golu zaliczył Karol Świderski.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-2.

Fernando Lopes dos Santos Varela
43′ 85′ Derek Cornelius
Ioannis Michailidis
Diamantis Houhoumis
Sidcley Ferreira Pereira  80′
85′ Angelos Tsigaras
Jasmin Kurtić55′
64′ 70′ Deybi Aldair Flores Flores
Thomas Murg64′
 59′ Jorge Luis Díaz Gutiérrez
Alexandru Ionuț Mitriță  31′ 57′ 63′
81′ Frederico Fonseca Pires de Almeida Duarte
Stefan Schwab71′
Nikolaos Vergos
Douglas Augusto Soares Gomes69′
46′ Sahr Jonathan Morsay
Chuba Akpom71′
Michalis Pardalos
Živko Żyvković
85′ Alexandros Malis
Eleutherios Lyratzis
Fabien Antunes
Enea Mihaj
Konstantinos Apostolakis
Diego Biseswar63′
46′ Javier Osvaldo Mendoza
Anderson Esiti71′
81′ Hélder Jorge Leal Rodrigues Barbosa
Theocharis Tsingaras
70′ Ivan Varone
Georgios Koutsias
Christos Belevonis
Karol Świderski71′
85′ Nikolaos Karelis
Andrija Żivković64′

Arbiter pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Panaitolikos GFS, a zawodnikom gości przyznał trzy.

Jedenastka Panaitolikos GFS w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.