Panaitolikos GFS - Panathinaikos Ateny 1-0 (1-0). Liga grecka - 23. kolejka Super League 1

W starciu 23. kolejki greckiej Super League 1, które rozegrane zostało 22 lutego, jedenastka Panaitolikos GFS wygrała z Panathinaikos Ateny 1-0 (1-0). Pojedynek odbył się na Stadio Panetolikou w Agrinio.

D. N’Dinga 6'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 17 razy. Drużyna Panathinaikos Ateny (”Koniczynki”) wygrała aż 11 razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedyną bramkę meczu zdobył Delvin Ndinga dla drużyny Panaitolikos GFS. Bramka padła w tej samej minucie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Lucasowi Villafáñezowi z jedenastki gości. Była to 36. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Panaitolikos GFS.

Trener Panathinaikos Ateny wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Aitora Cantalapiedrę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Anargyros Kampetsis. W 57. minucie sędzia ukarał kartką Delvina Ndingę, zawodnika gospodarzy.

Po chwili trener Panaitolikos GFS postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 65. minucie na plac gry wszedł Angelos Tsigaras, a murawę opuścił Aymen Tahar. W 73. minucie w zespole Panathinaikos Ateny doszło do zmiany. Federico Macheda wszedł za Lucasa Villafáñeza. W 78. minucie Delvin Ndinga został zmieniony przez Manolisa Tzanakakisa.

Między 78. a 85. minutą, boisko opuścili zawodnicy Panaitolikos GFS: Nikolaos Karelis, Gboly Ariyibi, Dálcio, na ich miejsce weszli: Nikolaos Vergos, Joaquín Arzura, Apostolos Konstantopoulos. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Yohana Mollo, Yeniego N'Gbakoto, Dimitrisa Karagiannisa zajęli: Spyridon Tzavidas, Tasos Chatzigiovanis, Andreas Athanasakopoulos. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry kartkę obejrzał Nikolaos Vergos z Panaitolikos GFS. W drugiej połowie nie padły gole.

Juan Carlos Perez Lopez
65′ Aymen Tahar
Maurício José da Silveira Júnior
85′ Gomes Dalcio
Lucas Martín Villafáñez36′ 73′
 6′ 57′ 78′ Delvin Ndinga
Cheikh Ahmet Tidian Niasse
Jorge Luis Díaz Gutiérrez
Yeni Atito N'Gbakoto83′
78′ Nikolaos Karelis
Fotis Ioannidis
84′ Gboly Ariyibi
Anargyros Kampetsis46′
Kalantzis Christos
Vasilis Xenopoulos
85′ Apostolos Konstantopoulos
Ilias Chatzitheodoridis
78′ Manolis Tzanakakis
Facundo Sánchez
84′ Joaquín Arzura
Aitor Cantalapiedra Fernández46′
65′ Angelos Tsigaras
Federico Macheda73′
78′ 90′ Nikolaos Vergos
Spyridon Tzavidas80′

Przewaga drużyny ”Koniczynek” w posiadaniu piłki była ogromna (69 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastka poniosła porażkę.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast ”Koniczynkom” pokazał jedną.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.