Panaitolikos GFS - Apollon Smirnis 1-0 (0-0). Liga grecka - 4. kolejka Super League 1

17 kwietnia na Stadio Panetolikou w Agrinio odbył się pojedynek 4. kolejki greckiej Super League 1 pomiędzy drużynami Panaitolikos GFS i Apollonu Smirnis. Starcie zakończyło się zwycięstwem Panaitolikos GFS 1-0.

C. Lisgaras 84' (samob.)

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na osiem starć drużyna Apollonu Smirnis wygrała trzy razy i tyle samo razy przegrywała. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Israelowi Collowi z Apollonu Smirnis. Była to 28. minuta pojedynku.

W 34. minucie Edin Cocalić zastąpił Aristotelisa Karasalidisa. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Trener Panaitolikos GFS postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 63. minucie na plac gry wszedł Dálcio, a murawę opuścił Elías Pereyra. W 64. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Hélder Barbosa, Nicolás Mazzola, a na ich miejsce weszli Gboly Ariyibi, Nikolaos Vergos.

A trener Apollonu Smirnis wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Abiolę Daudę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy i ma na koncie cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Nikolaos Ioannidis. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Apollon Smirnis: Marcowi Fernándezowi w 70. i Fatjonowi Andoniemu w 81. minucie. W 78. minucie Marc Fernández został zmieniony przez Anthony'ego Mouniera, co miało wzmocnić jedenastkę Apollonu Smirnis. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jorge Díaza na Nikolaosa Karelisa.

W 84. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Apollonu Smirnis Christos Lisgaras. W 88. minucie w zespole Apollonu Smirnis doszło do zmiany. Leonidas Rossi wszedł za Israela Colla.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry sędzia przyznał kartkę Christopherowi Knettowi z drużyny gospodarzy.

Thomas
90′ Christopher Knett
Davino Verhulst
Georgios Manthatis
Dimosthenis Baxevanidis
Apostolos Konstantopoulos
Luiz Gustavo Domingues
34′ Edin Cocalić
Christos Lisgaras 84′ (samob.)
63′ Elías Iván Pereyra
Diamantis Houhoumis
81′ Jorge Luis Díaz Gutiérrez
Marc Fernández Gràcia70′ 78′
64′ Gboly Ariyibi
Nikolaos Ioannidis66′
64′ Nikolaos Vergos
Thomás Jaguaribe Bedinelli
Nikolaos Melissas
Konstantinos Kotsaris
34′ Aristotelis Karasalidis
Karlo Bručić
Paolo Medina Etienne
André Jack Calisir
Joaquín Arzura
Leonidas Rossi88′
63′ Gomes Dalcio
Ritchie Kitoko
64′ Hélder Jorge Leal Rodrigues Barbosa
Anastasios Lagos
Aymen Tahar
Anthony Mounier78′
81′ Nikolaos Karelis
Savvas Tsabouris
64′ Nicolás Mario Mazzola
Abiola Adedeji Dauda66′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy Panaitolikos GFS obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Jedenastka gospodarzy wymieniła pięciu graczy. Natomiast drużyna Apollonu Smirnis w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.