Panaitolikos GFS Agrinio - OFI FC 1-2 (1-1). Liga grecka - 6. kolejka Super League 1

W pojedynku 6. kolejki greckiej Super League 1, który rozegrany został 17 października, zespół Panaitolikos GFS przegrał z OFI FC 1-2 (1-1). Mecz na Stadio Panetolikou w Agrinio obejrzało 1 271 widzów.

6. kolejka Grecja - Super League 1
2021-10-17 15:00 | Stadion: Stadio Panetolikou | Widzów: 1271 | Arbiter: Evangelos Gratsanis
J. Neira 61'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 spotkań zespół OFI FC wygrał pięć razy, ale więcej przegrywał, bo sześć razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Panaitolikos GFS w siódmej minucie spotkania, gdy Nikolaos Karelis strzelił pierwszego gola. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Brian Lluy.

W 17. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Panaitolikos GFS Alexandros Malis. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Juan Neira z OFI FC. Była to 23. minuta pojedynku.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Trener OFI FC postanowił zagrać agresywniej. W 57. minucie zmienił pomocnika Jona Torala i na pole gry wprowadził napastnika Luca Castaignosa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie. Po godzinie gry sędzia przyznał kartkę Nikolaosowi Karelisowi z jedenastki gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy OFI FC w 61. minucie spotkania, gdy Juan Neira zdobył z karnego drugą bramkę. W 63. minucie Sahr Morsay zastąpił Rudego Gestede'a.

Między 64. a 79. minutą, boisko opuścili piłkarze Panaitolikos GFS: Angelos Tsigaras, Fabien Antunes, Brian Lluy, Nikolaos Karelis, na ich miejsce weszli: Deybi Flores, Konstantinos Apostolakis, Derek Cornelius, Christos Belevonis. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Lazarosa Lamprou, Mike van Duinena, Triantafyllosa Pasalidisa zajęli: Fiorin Durmishaj, Konstantinos Giannoulis, Vahid Selimovic. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom OFI FC: Lucowi Castaignosowi w 69. i Konstantinosowi Giannoulisowi w 88. minucie. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-2.

Devis Rogers Epassy Mboka
79′ Brian Emanuel Lluy
Nikolaos Marinakis
17′ (samob.) Alexandros Malis
Triantafyllos Pasalidis74′
Branko Vrgoč
Praxitelis Vouros
78′ Fabien Antunes
Konstantinos Balogiannis
63′ Sahr Jonathan Morsay
Miguel Alberto Mellado
64′ Angelos Tsigaras
Luis Felipe Gallegos Leiva
Ivan Varone
Juan Ángel Neira  61′ (k.) 23′
 7′ 60′ 79′ Nikolaos Karelis
Konstantinos Giannoulis70′ 88′
79′ Derek Cornelius
Vahid Selimović74′
78′ Konstantinos Apostolakis
Nikos Korovesis
64′ Deybi Aldair Flores Flores
Luc Castaignos57′ 69′
Dimitrios Fytopoulos
Fiorin Durmishaj69′
79′ Christos Belevonis
Bruce Kamau
63′ Rudy Gestede
Adil Nabi

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast drużyna OFI FC w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.