Olympiakos Pireus - Volos New Football Club 2-1 (0-0). Liga grecka - 11. kolejka Super League 1

28 listopada na Stadio Georgios Karaiskáki w Pireusu odbyło się spotkanie 11. kolejki greckiej Super League 1 pomiędzy drużynami Olympiakos Pireus i Volosu New Football Club. Mecz zakończył się zwycięstwem Olympiakos Pireus 2-1. Na stadionie stawiło się 14 001 widzów.

11. kolejka Grecja - Super League 1
2021-11-28 14:00 | Stadion: Stadio Georgios Karaiskáki | Widzów: 14001 | Arbiter: Aristomenis Koutsiaftis
T. van Weert 88'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół Olympiakos Pireus wygrał aż trzy razy, zremisował raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla jedenastki Volosu New Football Club. W 10. minucie sędzia wskazał na wapno, ale bramkarz nie bez kłopotów obronił nieudany strzał. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała drużyna Volosu New Football Club.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Volos New Football Club: Juliánowi Bartolowi w 11. i Borisowi Klaimanowi w 30. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Drugą połowę jedenastka Olympiakos Pireus rozpoczęła w zmienionym składzie, za Aguibou Camarę, Garry'ego Rodriguesa, Kennego Lalę weszli Mohamed Camara, Giorgos Masouras, Thanasis Androutsos. Trener Volosu New Football Club postanowił bronić wyniku. W 59. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Emiliana Puritę wszedł Levent Gülen, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Zespół gości nie obronił wyniku i ostatecznie przegrał spotkanie.

W 60. minucie Rony Lopes został zastąpiony przez Mathieu Valbuenę. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Volosu New Football Club doszło do zmiany. Tasos Tsokanis wszedł za Aleksa Soaresa. Trener Olympiakos Pireus postanowił zagrać agresywniej. W 72. minucie zmienił pomocnika Yanna M'Vilę i na pole gry wprowadził napastnika Youssefa El-Arabiego, który w bieżącym sezonie ma na koncie już cztery gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

Między 74. a 84. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Volosu New Football Club. W 75. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Sotiris Ninis, Kamil Wojtkowski, a na ich miejsce weszli Nicolás Oroz, Kevin Ante.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Olympiakos Pireus w 85. minucie spotkania, gdy Youssef El-Arabi strzelił z rzutu karnego pierwszego gola. To już piąte trafienie tego piłkarz w sezonie.

Drużyna Olympiakos Pireus krótko cieszyła się prowadzeniem. Trwało to tylko trzy minuty, ponieważ zespół gości doprowadził do remisu. Gola strzelił Tom van Weert. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Piłkarze Olympiakos Pireus szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Mathieu Valbuena.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-1.

Boris Klaiman30′
46′ Kenny Lala
Franco Ferrari
72′ Yann Gérard M'Vila
Julián Bartolo11′
60′ Marcos Paulo Mesquita Lopes
Adrien Regattin84′
46′ Garry Mendes Rodrigues
Alexandre Miguel Barros Soares66′
Andreas Bouchalakis
Nicolás Adrián Oroz75′
46′ Aguibou Camara
Symeon Papadopoulos
46′ Thanasis Androutsos
Levent Gülen59′ 74′
46′ Mohamed Mady Camara
Pavlos Logaras
46′ Giorgos Masouras
Dimitris Metaxas
60′  90′ Mathieu Valbuena
Sotiris Ninis75′
Henry Chukwuemeka Onyekuru
Tasos Tsokanis66′
72′  85′ (k.) Youssef El-Arabi
Kamil Wojtkowski75′ 81′
Marios Vrousai
Alexandros Tereziou

Drużyna Olympiakos Pireus była w posiadaniu piłki przez 65 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Volosu New Football Club przyznał pięć żółtych.

Jedenastka Olympiakos Pireus w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.