Olympiakos Pireus - PAS Giannina FC 1-0 (0-0). Liga grecka - 17. kolejka Super League 1

17 stycznia na Stadio Georgios Karaiskáki w Pireusu odbył się pojedynek 17. kolejki greckiej Super League 1 pomiędzy drużynami Olympiakos Pireus i PAS-u Giannina. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Olympiakos Pireus 1-0.

17. kolejka Grecja - Super League 1
2021-01-17 14:00 | Stadion: Stadio Georgios Karaiskáki | Arbiter: Aristotelis Diamantopoulos
Olympiakos Pireus
PAS Giannina FC
1
0
Koka 90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 23 starcia drużyna Olympiakos Pireus wygrała 16 razy i zanotowała trzy porażki oraz cztery remisy.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 19. minucie kartkę dostał Eleftherios Choutesiotis z PAS-u Giannina.

W 20. minucie arbiter wskazał na jedenasty metr, ale bramkarz wykazał się świetną interwencją i obronił strzał przeciwnika. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała jedenastka Olympiakos Pireus. Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę dostał Rodrigo Erramuspe, piłkarz gości. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Trener Olympiakos Pireus postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Konstantinos Fortounis, a murawę opuścił Bruma. Niestety Eleftherios Choutesiotis bramkarz PAS-u Giannina nie mógł kontynuować gry po przerwie. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Vasilisa Athanasiou - rezerwowego bramkarza zespołu.

Na drugą połowę drużyna Olympiakos Pireus wyszła w zmienionym składzie, za Andreasa Bouchalakisa wszedł Mohamed Camara. W 55. minucie Fabricio Brener został zmieniony przez Christosa Eleftheriadisa. Od 58. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Między 66. a 87. minutą, boisko opuścili piłkarze Olympiakos Pireus: Giorgos Masouras, Mohamed Dräger, Mathieu Valbuena, na ich miejsce weszli: Koka, Marios Vrousai, Tiago Silva. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Giorgosa Pamlidisa, Alexandrosa Kartalisa zajęli: Vladyslav Naumets, Panteleimon Panourgias.

Zespołowi gospodarzy w końcu udało się pokonać bramkarza rywali. Z przebiegu meczu wynikało, że ta bramka im się należała. Było już pięć celnych strzałów na bramkę przeciwnika i w końcu piłka wpadła do siatki. W doliczonej czwartej minucie starcia na listę strzelców wpisał się Koka. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego piąte trafienie w sezonie. Asystę zanotował Konstantinos Fortounis.

Eleftherios Choutesiotis19′ 46′
72′ Mohamed Dräger
Manolis Saliakas80′
Rúben Afonso Borges Semedo
Giannis Kargas
Pape Abou Cissé
Rodrigo Nahuel Erramuspe40′
82′ Oleg Reabciuk
Marvin Peersman58′
Yann Gérard M'Vila
Fabricio Brener55′
46′ Armindo Tué Na Bangna
Angelos Liasos
66′ Giorgos Masouras
Alexandros Kartalis87′
46′ Andreas Bouchalakis
Stefanos Siontis
20′ (k.) 83′ Mathieu Valbuena
Panteleimon Panourgias87′
46′ Mohamed Mady Camara
Christos Eleftheriadis55′
Pedro Filipe Figueiredo Rodrigues
Pavlos Grosdanis
46′ Konstantinos Fortounis
Vladyslav Naumets79′
83′ Tiago Silva
Georgios Doumtsis
66′  90′ Ahmed Hassan Mahgoub
Alexandros Lolis
72′ Marios Vrousai
Stavros Pilios

Drużyna Olympiakos Pireus była w posiadaniu piłki przez 71 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy pięć.

Jedenastka Olympiakos Pireus w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała czterech zmian.