Olympiakos Pireus - PAOK Saloniki 3-0 (0-0). Liga grecka - 19. kolejka Super League 1

W starciu 19. kolejki greckiej Super League 1, które rozegrane zostało 27 stycznia, drużyna Olympiakos Pireus wygrała z PAOK Saloniki 3-0 (0-0). Mecz odbył się na Stadio Georgios Karaiskáki w Pireusu. Na boisku mogliśmy zobaczyć Karola Świderskiego występującego w PAOK Saloniki.

M. Vrousai 89'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 57 razy. Jedenastka Olympiakos Pireus wygrała aż 31 razy, zremisowała 12, a przegrała tylko 14.

Od początku meczu, aż do przerwy, próby rozgrywania piłki nie przynosiły efektów po obu stronach. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy bramkę zdobył Youssef El-Arabi. To już piętnaste trafienie tego piłkarz w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Andreas Bouchalakis.

W 71. minucie Michael Krmenčík został zmieniony przez Karola Świderskiego. W 73. minucie w zespole Olympiakos Pireus doszło do zmiany. Marios Vrousai wszedł za Konstantinosa Fortounisa.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Olympiakos Pireus w 77. minucie spotkania, gdy Mohamed Camara strzelił drugiego gola. Przy strzeleniu gola pomagał Youssef El-Arabi.

W 78. minucie boisko opuścili zawodnicy PAOK Saloniki: Thomas Murg, Stefan Schwab, a na ich miejsce weszli Andrija Żivković, Douglas. A kibice Olympiakos Pireus nie mogli już doczekać się wprowadzenia Pêpê Rodriguesa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Mohamed Camara. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić trzeciego gola. Na dwie minuty przed zakończeniem spotkania w drużynie PAOK Saloniki doszło do zmiany. Lazaros Lamprou wszedł za Christosa Tzolisa.

Niedługo później Marios Vrousai wywołał eksplozję radości wśród kibiców Olympiakos Pireus, zdobywając kolejną bramkę w 89. minucie pojedynku. W 90. minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Giorgos Masouras, Koka, a na ich miejsce weszli Youssef El-Arabi, Bruma.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-0.

Christos Tzolis88′
 77′ 88′ Mohamed Mady Camara
Andrija Żivković78′
73′ Konstantinos Fortounis
Douglas Augusto Soares Gomes78′
 50′ 90′ Youssef El-Arabi
Amr Medhat Warda
90′ Armindo Tué Na Bangna
Lazaros Lamprou88′
88′ Pedro Filipe Figueiredo Rodrigues
Thomas Murg78′
90′ Giorgos Masouras
Nika Ninua
Tiago Silva
Stefan Schwab78′
90′ Ahmed Hassan Mahgoub
Theocharis Tsiggaras
73′  89′ Marios Vrousai
Karol Świderski71′

Jedenastka Olympiakos Pireus zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Oba zespoły wymieniły po czterech graczy w drugiej połowie.