Olympiakos Pireus - PAOK Saloniki 2-1 (2-0). Liga grecka - 7. kolejka Super League 1

W meczu 7. kolejki greckiej Super League 1, który rozegrany został 24 października, drużyna Olympiakos Pireus wygrała z PAOK Saloniki 2-1 (2-0). Spotkanie odbyło się na Stadio Georgios Karaiskáki w Pireusu. Na boisku mogliśmy zobaczyć Karola Świderskiego występującego w PAOK Saloniki.

T. Murg 81'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 60 razy. Zespół Olympiakos Pireus wygrał aż 33 razy, zremisował 12, a przegrał tylko 15.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 16. minucie sędzia ukarał kartką Sidcleya, piłkarza PAOK Saloniki.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Olympiakos Pireus w 21. minucie spotkania, gdy Aguibou Camara strzelił pierwszego gola. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. W zdobyciu bramki pomógł Oleg Reabciuk.

Niedługo później Giorgos Masouras wywołał eksplozję radości wśród kibiców Olympiakos Pireus, strzelając kolejnego gola w 31. minucie starcia. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Aguibou Camara.

W ostatniej minucie pierwszej połowy arbiter pokazał kartkę Diego Biseswarowi z zespołu gości. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę drużyna Olympiakos Pireus rozpoczęła w zmienionym składzie, za Garry'ego Rodriguesa wszedł Henry Chukwuemeka. Także zespół PAOK Saloniki wyszedł w zmienionym składzie, za Andersona Esitiego wszedł Omar El Kaddouri. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Olympiakos Pireus: Youssefowi El-Arabiemu w 52. i Mohamedowi Camarze w 57. minucie.

W 59. minucie Youssef El-Arabi został zastąpiony przez Tiquinha Soaresa.

Mimo że drużyna PAOK Saloniki nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 67 ataków oddała tylko dwa celne strzały, to w końcu zdobyła długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W 81. minucie na listę strzelców wpisał się Thomas Murg.

W 83. minucie boisko opuścili piłkarze Olympiakos Pireus: Pierre Malong, Marios Vrousai, a na ich miejsce weszli Aguibou Camara, Giorgos Masouras. Jedenastce PAOK Saloniki zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Olympiakos Pireus.

Stefan Schwab
46′ Garry Mendes Rodrigues
Andrija Żivković
 31′ 83′ Giorgos Masouras
Diego Biseswar45′ 60′
57′ 70′ Mohamed Mady Camara
Anderson Esiti46′
 21′ 83′ Aguibou Camara
Douglas Augusto Soares Gomes
52′ 59′ Youssef El-Arabi
Enea Mihaj
70′ Andreas Bouchalakis
Omar El Kaddouri46′
83′ Pierre Kunde Malong
Kyriakos Giaxis
Mathieu Valbuena
Thomas Murg78′  81′
46′ Henry Chukwuemeka Onyekuru
Adelino Andre Vieirinha60′
59′ Francisco das Chagas Soares dos Santos
Alexandru Ionuț Mitriță60′ 78′
83′ Marios Vrousai
Karol Świderski59′

Przewaga jedenastki PAOK Saloniki w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Oba zespoły wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.