Olympiakos Pireus - PAOK Saloniki 1-1 (1-1). Liga - 35. kolejka

14 maja na Georgios Karaiskakis Stadium odbyło się spotkanie 35. kolejki Super League 1 pomiędzy drużynami Olympiakosu Pireus i PAOK Saloniki. Mecz zakończył się remisem 1-1.

14 maja  na Georgios Karaiskakis Stadium odbyło się spotkanie  35. kolejki  Super League 1 pomiędzy drużynami Olympiakosu Pireus  i PAOK Saloniki. Mecz zakończył się remisem 1-1.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 30 starć jedenastka Olympiakosu Pireus wygrała 14 razy i zanotowała 10 porażek oraz sześć remisów.

W zdobyciu bramki pomógł Andrija Zivkovic.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W drugiej minucie Filipe Soares dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Olympiakos Pireus: Sokratisowi Papastathopoulosowi w 14. i Bandiougou Fadidze w 31. minucie.

Piłkarze Olympiakosu Pireus odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy wynik ustalił Joao Carvalho. Asystę przy golu zaliczył Athanasios Androutsos.

W 45. minucie za Petrosa Bagalianisa wszedł Konstantinos Manolas. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Jasmin Kurtic z PAOK Saloniki. Była to 50. minuta starcia. W 58. minucie Bandiougou Fadiga został zmieniony przez Rony'ego Lopesa, co miało wzmocnić jedenastkę Olympiakosu Pireus. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Filipe Soaresa na Omara El Kaddouriego w 70. minucie.

W tej samej minucie trener Olympiakosu Pireus postanowił wzmocnić linię napadu i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Tiquinha. Na boisko wszedł Youssef El-Arabi, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Między 71. a 87. minutą, boisko opuścili piłkarze PAOK Saloniki: Antonio-Mirko Colak, Alexandru Mitrita, Joan Sastre, na ich miejsce weszli: Chuba Akpom, Diego Biseswar, Lucas Taylor. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Pierre'a Kunde'a, Garry'ego Rodriguesa zajęli: Yann M'Vila, Mathieu Valbuena. W drugiej połowie nie padły bramki.

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Arbiter przyznał dwie żółte kartki zawodnikom Olympiakosu Pireus, a piłkarzom PAOK Saloniki pokazał jedną.

Drużyna Olympiakosu Pireus dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół PAOK Saloniki w drugiej połowie wymienił czterech graczy.