Olympiakos Pireus - Asteras Trypolis FC 1-0 (0-0). Liga grecka - 5. kolejka Super League 1

21 kwietnia na Stadio Georgios Karaiskáki w Pireusu odbyło się spotkanie 5. kolejki greckiej Super League 1 pomiędzy drużynami Olympiakos Pireus i Asterasu Trypolis. Mecz zakończył się zwycięstwem Olympiakos Pireus 1-0.

5. kolejka Grecja - Super League 1
2021-04-21 16:15 | Stadion: Stadio Georgios Karaiskáki | Arbiter: Anastasios Sidiropoulos
Olympiakos Pireus
Asteras Trypolis FC
1
0
S. Papastathopoulos 52'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 28 starć zespół Olympiakos Pireus wygrał 20 razy i zanotował trzy porażki oraz pięć remisów.

Już w pierwszych minutach zespół Olympiakos Pireus próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 22. minucie Avraam Papadopoulos został zmieniony przez Sokratisa Papastathopoulos.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Jerónimowi Barralesowi z drużyny gości. Była to 34. minuta starcia. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę jedenastka Olympiakos Pireus rozpoczęła w zmienionym składzie, za Kennego Lalę wszedł Mohamed Dräger. Także w zespole Asterasu Trypolis w czasie przerwy zaszły zmiany, za Jerónima Barralesa wszedł Panagiotis Tzimas. Trener Asterasu Trypolis wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Rodriga Gómeza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Adrián Riera.

Na drugą połowę jedenastka Asterasu Trypolis wyszła w zmienionym składzie, za José Valiente'a wszedł Walter Iglesias.

Jedyną bramkę meczu zdobył Sokratis Papastathopoulos dla drużyny Olympiakos Pireus. Bramka padła w tej samej minucie. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Hugo Cuypers.

W 66. minucie sędzia ukarał kartką Mohameda Drägera, piłkarza gospodarzy. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Asterasu Trypolis doszło do zmiany. Léo Tilica wszedł za Sudais Alego. Chwilę później trener Olympiakos Pireus postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 70. minucie na plac gry wszedł Youssef El-Arabi, a murawę opuścił Koka.

W 71. minucie Mathieu Valbuena został zmieniony przez Lazara Ranđelovicia, a za Hugona Cuypersa wszedł na boisko Yann M'Vila, co miało wzmocnić drużynę Olympiakos Pireus. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Franca Bellocqa na Giorgosa Kanellopoulos.

Antonis Tsiftsis
46′ Kenny Lala
Giannis Kotsiras
Rúben Afonso Borges Semedo
Daniel Suárez García Osorio
22′ Avraam Papadopoulos
Giannis Christopoulos
Oleg Reabciuk
Christos Tasoulis
Mohamed Mady Camara
Franco Bellocq88′
71′ Mathieu Valbuena
Francesc Regis Crespí
Tiago Silva
Sudais Ali Baba67′
Marios Vrousai
José Luis Valiente Giménez46′
70′ Ahmed Hassan Mahgoub
Adrián Riera Torrecillas46′
82′ Hugo Cuypers
Jerónimo Barrales34′ 46′
Konstantinos Tzolakis
Nikos Papadopoulos
46′ 66′ Mohamed Dräger
Federico Hernán Álvarez
Jose Holebas
Rubén García Canales
22′  52′ Sokratis Papastathopoulos
Triantafyllos Pasalidis
Konstantinos Fortounis
Rodrigo Manuel Gómez46′
Giorgos Masouras
Walter Matías Iglesias46′
82′ Yann Gérard M'Vila
Georgios Kanellopoulos88′
71′ Lazar Ranđelović
Panagiotis Tzimas46′
70′ Youssef El-Arabi
Leonardo Costa Silva67′

Jedenastka Olympiakos Pireus była w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.