Olympiakos Pireus - Aris Saloniki FC 1-1 (1-0). Liga grecka - 23. kolejka Super League 1

21 lutego na Stadio Georgios Karaiskáki w Pireusu odbyło się spotkanie 23. kolejki greckiej Super League 1 pomiędzy drużynami Olympiakos Pireus i Arisu Saloniki. Mecz zakończył się remisem 1-1.

23. kolejka Grecja - Super League 1
2021-02-21 18:30 | Stadion: Stadio Georgios Karaiskáki | Arbiter: Anastasios Sidiropoulos
Olympiakos Pireus
Aris Saloniki FC
1
1
K. Fortounis 40'
K. Mitroglou 83'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 45 starć zespół Olympiakos Pireus wygrał 31 razy i zanotował sześć porażek oraz osiem remisów.

Już w pierwszych minutach jedenastka Olympiakos Pireus próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Trener Olympiakos Pireus postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 29. minucie na plac gry wszedł Mathieu Valbuena, a murawę opuścił Marios Vrousai.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Olympiakos Pireus w 40. minucie spotkania, gdy Konstantinos Fortounis zdobył pierwszą bramkę. W zdobyciu bramki pomógł Thanasis Androutsos.

W 44. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Konstantinosa Fortounisa z Olympiakos Pireus, a w trzeciej minucie doliczonego czasu Jamesa Jeggo z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Olympiakos Pireus.

Na drugą połowę drużyna Olympiakos Pireus wyszła w zmienionym składzie, za Sokratisa Papastathopoulos wszedł Oleg Reabciuk. W 51. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Mohameda Camarę z Olympiakos Pireus, a w 56. minucie Xande Silvę z drużyny przeciwnej.

W 58. minucie za Xande Silvę wszedł Bruno Souza. Trener Arisu Saloniki wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Daniela Manciniego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Mateo García. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić wyrównującą bramkę. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Olympiakos Pireus: Rúbenowi Semedowi w 79. i José Sá w 80. minucie. Gola na 1-1 na siedem minut przed zakończeniem pojedynku z karnego strzelił Kostas Mitroglou.

W 85. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Kostasa Mitroglou z Arisu Saloniki, a w szóstej minucie doliczonego czasu starcia Lazara Ranđelovicia z drużyny przeciwnej. W 85. minucie w jedenastce Arisu Saloniki doszło do zmiany. Ergys Kace wszedł za Facunda Bertoglia. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Manos
80′ José Pedro Malheiro de Sá
Cuesta Diaz Julian
Thanasis Androutsos
Emanuel Sakic
46′ Sokratis Papastathopoulos
Lindsay Rose
79′ Rúben Afonso Borges Semedo
Georgios Delizisis
Jose Holebas
Daniel Sundgren
51′ 76′ Mohamed Mady Camara
Lucas Pacheco Affini
29′ Marios Vrousai
Mateo Ezequiel García59′
59′ Giorgos Masouras
Alexandre Nascimento Costa Silva56′ 58′
Andreas Bouchalakis
James Alexander Jeggo45′
 40′ 44′ 59′ Konstantinos Fortounis
Petros Bagalianis
46′ Oleg Reabciuk
Yohan Benalouane
76′ Yann Gérard M'Vila
Cristian George Ganea
59′ 90′ Lazar Ranđelović
Nicolas Ioannou
59′ Tiago Silva
Ergys Kace85′
29′ Mathieu Valbuena
Daniel Mancini59′
Hugo Cuypers
Bruno Felipe Souza da Silva58′
Youssef El-Arabi
Kostas Mitroglou66′  83′ (k.) 85′

Arbiter przyznał pięć żółtych kartek zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Arisu Saloniki pokazał trzy.

Zespół gospodarzy wymienił pięciu zawodników. Natomiast jedenastka Arisu Saloniki w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.