Olympiakos Pireus - Aris Saloniki FC 1-0 (1-0). Liga grecka - 1. kolejka Super League 1

21 marca na Stadio Georgios Karaiskáki w Pireusu odbył się pojedynek 1. kolejki greckiej Super League 1 pomiędzy drużynami Olympiakos Pireus i Arisu Saloniki. Starcie zakończyło się zwycięstwem Olympiakos Pireus 1-0.

G. Masouras 38'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 46 razy. Zespół Olympiakos Pireus wygrał aż 31 razy, zremisował dziewięć, a przegrał tylko sześć.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Po kwadransie gry sędzia pokazał żółtą kartkę Brunonowi Gamie z zespołu gości.

Jedyną bramkę meczu zdobył Giorgos Masouras dla drużyny Olympiakos Pireus. Bramka padła w tej samej minucie. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Andreas Bouchalakis.

W 41. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Kenny Lala osłabiając tym samym zespół Olympiakos Pireus. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Olympiakos Pireus.

Trener Arisu Saloniki postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Dimitris Manos, a murawę opuścił Facundo Bertoglio. A kibice Olympiakos Pireus nie mogli już doczekać się wprowadzenia Thanasisa Androutsos. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Bruma.

W 51. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Andreasowi Bouchalakisowi, piłkarzowi gospodarzy. W 60. minucie Emanuel Sakic został zastąpiony przez Nicolasa Ioannou. W doliczonej drugiej minucie meczu żółtą kartkę dostał José Sá, zawodnik Olympiakos Pireus.

Mancini
90′ José Pedro Malheiro de Sá
Georgios Delizisis
41′ Kenny Lala
Daniel Andreas Sundgren
Yann Gérard M'Vila
Lucas Pacheco Affini
51′ 90′ Andreas Bouchalakis
Bruno Felipe Souza da Silva73′
Oleg Reabciuk
Bruno Alexandre Vilela Gama15′
 38′ 80′ Giorgos Masouras
James Alexander Jeggo
88′ Youssef El-Arabi
Facundo Daniel Bertoglio46′
46′ Armindo Tué Na Bangna
Daniel Mancini
Konstantinos Tzolakis
Marios Siampanis
Mohamed Dräger
Petros Bagalianis
46′ Thanasis Androutsos
Nicolas Ioannou60′
90′ Mohamed Mady Camara
Christos Marmaridis
Konstantinos Fortounis
Apostolos-Ilias Martinis
80′ Lazar Ranđelović
Panagiotis Sengergis
Tiago Silva
Petros Bakoutsis
88′ Hugo Cuypers
Mateo Ezequiel García73′
Vasilios Sourlis
Dimitris Manos46′

Zespół Arisu Saloniki miał dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom Olympiakos Pireus, a zawodnikom gości pokazał jedną żółtą.

Drużyna Olympiakos Pireus w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.