Olympiakos Pireus - Apollon Smirnis FC 4-1 (1-0). Liga grecka - 3. kolejka Super League 1

W spotkaniu 3. kolejki greckiej Super League 1, które rozegrane zostało 22 września, drużyna Olympiakos Pireus wygrała z Apollonem Smirnis 4-1 (1-0). Mecz na Stadio Georgios Karaiskáki w Pireusu obejrzało 9 235 widzów. Przy jednym z goli asystował Michał Karbownik.

3. kolejka Grecja - Super League 1
2021-09-22 17:15 | Stadion: Stadio Georgios Karaiskáki | Widzów: 9235 | Arbiter: Aristomenis Koutsiaftis
A. Dauda 79'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Jedenastka Olympiakos Pireus wygrała aż dziewięć razy, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu zawodnicy Olympiakos Pireus nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W ósmej minucie Giorgos Masouras dał prowadzenie swojej jedenastce.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Olympiakos Pireus.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. W 47. minucie na listę strzelców wpisał się Tiquinho Soares. Asystę przy golu zaliczył Pierre Malong.

W 58. minucie Nikolaos Ioannidis zastąpił Abiolę Daudę. Między 58. a 68. minutą, boisko opuścili zawodnicy Apollonu Smirnis : Sotiris Tsiloulis, Dimosthenis Baxevanidis, Jordy Tutuarima, na ich miejsce weszli: Giorgos Pamlidis, Antonis Ntentakis, Vassilis Vitlis. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Olega Reabciuka, Giorgosa Masourasa zajęli: Michał Karbownik, Rony Lopes.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Olympiakos Pireus w 72. minucie spotkania, gdy Tiquinho Soares zdobył trzecią bramkę.

Mimo że jedenastka Apollonu Smirnis nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 45 ataków oddała tylko cztery celne strzały, to w końcu strzeliła długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. W 79. minucie bramkę pocieszenia zdobył Abiola Dauda.

Na osiem minut przed zakończeniem pojedynku w drużynie Apollonu Smirnis doszło do zmiany. Wajdi Sahli wszedł za Florentina Mateiego.

Zawodnicy gospodarzy szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 87. minucie wynik ustalił Marios Vrousai. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Michał Karbownik.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 4-1.

Luiz Gustavo Domingues
76′ Pape Abou Cissé
Bruno Alves
67′ Oleg Reabciuk
Jordy Tutuarima68′
Pierre Kunde Malong
Vykintas Slivka
76′ Henry Chukwuemeka Onyekuru
Sotiris Tsiloulis58′
 8′ 67′ Giorgos Masouras
Rajiv van La Parra
77′ Andreas Bouchalakis
Edwin Fabry Castro Barros
Aguibou Camara
Florentin Matei82′
 47′, 72′ Francisco das Chagas Soares dos Santos
Nikolaos Ioannidis58′
Ögmundur Kristinsson
Ilias Kyritsis
67′ Michał Karbownik
Christos Lisgaras
Kenny Lala
Antonis Ntentakis67′
76′ Avraam Papadopoulos
Emmanouil Kragiopoulos
Sokratis Papastathopoulos
Giorgos Papageorgiou
Mathieu Valbuena
Wajdi Sahli82′
67′ Marcos Paulo Mesquita Lopes
Vassilis Vitlis68′
77′ Vasilios Sourlis
Abiola Adedeji Dauda58′  79′
76′  87′ Marios Vrousai
Giorgos Pamlidis58′

Zespół Olympiakos Pireus był w posiadaniu piłki przez 69 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym pojedynku.

Arbiter nie przyznał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Obie drużyny dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.