OFI FC - PAS Giannina FC 2-1 (0-1). Liga grecka - 2. kolejka Super League 1

3 kwietnia na Stadio Thódoros Vardinoyánnis w Heraklionie odbył się mecz 2. kolejki greckiej Super League 1 pomiędzy drużynami OFI FC i PAS-u Giannina. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem OFI FC 2-1.

2. kolejka Grecja - Super League 1
2021-04-03 16:15 | Stadion: Stadio Thódoros Vardinoyánnis | Arbiter: Efstathios Gortsilas
G. Pamlidis 45'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 16 pojedynków jedenastka OFI FC wygrała pięć razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 24. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Giorgosa Pamlidisa z PAS-u Giannina, a w 40. minucie Odysseasa Lymperakisa z drużyny przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez zespół PAS-u Giannina w końcu przyniosły efekt bramkowy. W drugiej minucie doliczonego czasu gry bramkę zdobył Giorgos Pamlidis. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny PAS-u Giannina.

Na drugą połowę jedenastka OFI FC wyszła w zmienionym składzie, za Frixosa Grivasa wszedł Felipe Ferreyra. A kibice PAS-u Giannina nie mogli już doczekać się wprowadzenia Vladyslava Naumetsa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Christos Eleftheriadis.

Jedenastka PAS-u Giannina krótko cieszyła się prowadzeniem. Trwało to tylko siedem minut, ponieważ zespół gospodarzy doprowadził do remisu. Bramkę zdobył Adrián Sardinero. W 58. minucie sędzia ukarał kartką Praxitelisa Vourosa, zawodnika gospodarzy.

W tej samej minucie Fabricio Brener zastąpił Nicolae Milinceanu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy OFI FC w 61. minucie spotkania, gdy Nazareno Solís zdobył z karnego drugą bramkę. W 65. minucie arbiter pokazał kartkę Vladyslavowi Naumetsowi z zespołu gości.

Niedługo później trener OFI FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 76. minucie na plac gry wszedł Konstantinos Balogiannis, a murawę opuścił Nazareno Solís. W drugiej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Edwin Castro z PAS-u Giannina. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-1.

Epaminondas Pantelakis
58′ Praxitelis Vouros
Giannis Kargas
40′ Odysseas Lymperakis
Marvin Peersman
Apostolos Diamantis
Edwin Fabry Castro Barros90′
Miguel Alberto Mellado
Christos Eleftheriadis46′
 52′ Adrián Sardinero Corpa
Juan Domínguez Lamas
46′ Frixos Grivas
Alexandros Kartalis
81′ Fabio Miguel Sturgeon
Fabricio Brener58′
 61′ (k.) 76′ Nazareno Damián Solís
Rodrigo Nahuel Erramuspe
90′ Nikos Vafeas
Antonios Oikonomopoulos
76′ Konstantinos Balogiannis
Panteleimon Panourgias
Nikos Korovesis
Angelos Liasos
Alexandros Gargalatzidis
Vladyslav Naumets46′ 65′
81′ Vangelis Nikokyrakis
Nicolae Milinceanu58′
46′ 90′ Felipe Souza Ferreyra
Stavros Pilios

Arbiter pokazał dwie żółte kartki zawodnikom OFI FC, a piłkarzom gości przyznał trzy.

Drużyna OFI FC w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.