OFI FC - PAOK Saloniki 0-3 (0-0). Liga grecka - 17. kolejka Super League 1

W spotkaniu 17. kolejki greckiej Super League 1, które rozegrane zostało 17 stycznia, drużyna OFI FC przegrała z PAOK Saloniki 0-3 (0-0). Pojedynek odbył się na Stadio Thódoros Vardinoyánnis w Heraklionie. Na boisku mogliśmy zobaczyć Karola Świderskiego występującego w PAOK Saloniki.

17. kolejka Grecja - Super League 1
2021-01-17 16:15 | Stadion: Stadio Thódoros Vardinoyánnis | Arbiter: Anastasios Papapetrou
M. Krmenčík 67'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 45 razy. Drużyna PAOK Saloniki wygrała aż 26 razy, zremisowała osiem, a przegrała tylko 11.

Od pierwszych minut drużyna PAOK Saloniki zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu OFI FC była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 26. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Boy Waterman osłabiając tym samym drużynę OFI FC.

W 30. minucie Odysseas Lymperakis zastąpił Dimitriosa Sotiriou. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Adrianowi Pereirze z PAOK Saloniki. Była to 42. minuta meczu. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 48. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik OFI FC Abdul Oues.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna PAOK Saloniki, zdobywając kolejną bramkę. W 53. minucie zmusił do kapitulacji bramkarza Fernando Varela. Asystę zanotował Thomas Murg.

W 64. minucie żółtą kartkę otrzymał José Crespo z zespołu gości.

Niedługo później Michael Krmenčík wywołał eksplozję radości wśród kibiców PAOK Saloniki, strzelając kolejnego gola w 67. minucie starcia. W 68. minucie w drużynie OFI FC doszło do zmiany. Konstantinos Giannoulis wszedł za Adriána Sardinerę.

Kibice OFI FC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Frixosa Grivasa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Sturgeon. Po chwili trener PAOK Saloniki postanowił bronić wyniku. W 77. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Vieirinhę wszedł Rodrigo Alves, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gości utrzymać prowadzenie. W tej samej minucie Stefan Schwab został zmieniony przez Douglasa, a za Amra Wardę wszedł na boisko Ioannis Konstantelias, co miało wzmocnić zespół PAOK Saloniki. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Praxitelisa Vourosa na Nazarena Solísa oraz Nikosa Korovesisa na Giorgosa Sournakisa.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-3.

OFI FC
26′ Boy Waterman
Živko Żyvković
48′ (samob.) Abdul Rahman Oues
Adelino Andre Vieirinha77′
Vahid Selimović
Fernando Lopes dos Santos Varela  53′
30′ Odysseas Lymperakis
José Ángel Crespo Rincón64′
78′ Nikos Korovesis
Adrian Nilsen Pereira42′
77′ Praxitelis Vouros
Stefan Schwab77′
68′ Fabio Miguel Sturgeon
Amr Medhat Warda83′
68′ Adrián Sardinero Corpa
Michael Krmenčík  67′ 76′
30′ Dimitrios Sotiriou
Alexandros Paschalakis
Apostolos Diamantis
Rodrigo Alves Soares77′
68′ Konstantinos Giannoulis
Eleutherios Lyratzis
Konstantinos Balogiannis
Ioannis Michailidis
68′ Frixos Grivas
Ioannis Konstantelias83′
78′ Giorgos Sournakis
Nika Ninua
Alexandros Gargalatzidis
Douglas Augusto Soares Gomes77′
77′ Nazareno Damián Solís
Lazaros Lamprou69′
Kosmas Tsilianidis
Karol Świderski76′

Drużyna PAOK Saloniki była w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym pojedynku.

Piłkarze OFI FC obejrzeli w meczu jedną czerwoną kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie żółte.