OFI FC - Olympiakos Pireus 1-3 (1-1). Liga grecka - 12. kolejka Super League 1

4 grudnia na Stadio Thódoros Vardinoyánnis w Heraklionie odbyło się spotkanie 12. kolejki greckiej Super League 1 pomiędzy drużynami OFI FC i Olympiakos Pireus. Mecz zakończył się zwycięstwem Olympiakos Pireus 3-1. Starcie obejrzało 4 442 widzów.

12. kolejka Grecja - Super League 1
2021-12-04 18:30 | Stadion: Stadio Thódoros Vardinoyánnis | Widzów: 4442 | Arbiter: Aristotelis Diamantopoulos
Rony Lopes 60'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 46 razy. Zespół Olympiakos Pireus wygrał aż 37 razy, zremisował cztery, a przegrał tylko pięć.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze OFI FC otworzyli wynik. W 16. minucie Apostolos Diamantis dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Zawodnicy Olympiakos Pireus szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 25. minucie na listę strzelców wpisał się Pape Cissé. Przy strzeleniu gola pomagał Yann M'Vila.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Olympiakos Pireus przyniosły efekt bramkowy. W 49. minucie Pape Cissé ponownie zdobył bramkę zmieniając wynik na 1-2.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Olympiakos Pireus w 60. minucie spotkania, gdy Rony Lopes zdobył trzecią bramkę. W 66. minucie Andreas Bouchalakis został zmieniony przez Mohameda Camarę.

Chwilę później trener OFI FC postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Luca Castaignosa. Na boisko wszedł Apostolis Giannou, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Między 68. a 89. minutą, boisko opuścili piłkarze OFI FC: Lazaros Lamprou, Mike van Duinen, Apostolos Diamantis, Jon Toral, na ich miejsce weszli: Bruce Kamau, Kosmas Tsilianidis, Vahid Selimović, Paschalis Staikos. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Giorgosa Masourasa, Youssefa El-Arabiego zajęli: Henry Chukwuemeka, Tiquinho Soares. Trzeba było trochę poczekać, aby trener Olympiakos Pireus postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 90. minucie na plac gry wszedł Mathieu Valbuena, a murawę opuścił Rony Lopes.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-3.

Ousseynou Ba
 16′ 75′ Apostolos Diamantis
Pape Abou Cissé  25′, 49′
Konstantinos Balogiannis
Oleg Reabciuk
89′ Jon Miquel Toral Harper
Yann Gérard M'Vila
Jonathan de Guzmán
Marcos Paulo Mesquita Lopes  60′ 90′
Miguel Alberto Mellado
Giorgos Masouras80′
68′ Mike van Duinen
Andreas Bouchalakis66′
68′ Luc Castaignos
Aguibou Camara
68′ Lazaros Lamprou
Youssef El-Arabi89′
Boy Waterman
Konstantinos Tzolakis
75′ Vahid Selimović
Svetozar Marković
Nikos Korovesis
Sokratis Papastathopoulos
89′ Paschalis Staikos
Thanasis Androutsos
Luis Felipe Gallegos Leiva
Mohamed Mady Camara66′
68′ Apostolis Giannou
Mathieu Valbuena90′
68′ Bruce Kamau
Henry Chukwuemeka Onyekuru80′
Adil Nabi
Francisco das Chagas Soares dos Santos89′
68′ Kosmas Tsilianidis
Marios Vrousai

Sędzia nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast jedenastka Olympiakos Pireus w drugiej połowie dokonała czterech zmian.